Бешикташ се сбогува достойно с Европа

Бешикташ се наложи с 2:0 при гостуването си на Лугано в последния мач на двата тима от група "D" в Лигата на конференциите. Попаденията за турския гранд отбелязаха Дженк Тосун в 36-ата минута и Серкан Терзи в 88-ата. В края червени картони получиха Алекс Окслейд-Чембърлейн от Бешикташ и Ренато Щефен от домакините.

Победата помогна на турците да заемат третото място в крайното класиране за сметка на днешния им съперник. Освен това, Бешикташ си отмъсти за загубата с 2:3 на собствен терен през октомври, когато допусна обрат, след като водеше с 2:0.

Лугано имаше шанс да продължи напред в турнира допреди две седмици, когато загуби с 2:5 от Бодьо/Глимт. Бешикташ пък се закотви на дъното в групата след срамното 0:5 у дома срещу Брюж. През уикенда "черните орли" се провалиха и в истанбулското дерби с Фенербахче (1:3).

Лугано започна силно, но постепенно изпусна инициативата. В 36-ата минута опитният Дженк Тосун се възползва от объркване в защитата на домакините и откри резултата.

През втората част пропуски имаше и пред двете врати. Така се стигна до 88-ата минута, когато дебютантът Терзи стреля извън наказателното пле, топката мина между няколко футболисти и спря в мрежата на домакините. В края се стигна до напрежение между играчи на двата тима и съдията изгони Окслейд-Чембърлейн и Щефен.