Виляреал подчини Рен в дуела за първото място

Виляреал се пребори за първото място в група "F" на Лига Европа. Отборът на Марселино победи с 3:2 като досегашния лидер Рен и изпревари френския тим в крайното класиране.

Жерард Морено откри резултата от дузпа в 36-ата минута, а другите голове за Виляреал бяха дело на Илиас Ахомаш (63') и Даниел Парехо (80'). Лоренц Асиньон (37') и Людовик Блас (79') се разписаха за домакините, които ще трябва да минат през плейофите на турнира. Виляреал пък ще участва директно на осминафиналите.

Рен загуби последните си два мача в Лига 1 и се свлече в долната половина на класирането. Виляреал също не е убедителен в Ла Лига и през уикенда допусна разгромно поражение с 0:3 у дома от Реал Сосиедад.

"Жълтата подводница" доминираше до почивката и пропусна няколко положения, но в 34-ата минута получи дузпа за нарушение на Жанюел Белосиан. Зад топката застана Жерард Морено, който хладнокръвно откри резултата от бялата точка.

Отговорът на домакините дойде веднага след подновяването на играта. Енцо Льо Фе намери на десния фланг Лоренц Асиньон, който напредна и от малък ъгъл прокара топката между краката на ветерана Хосе Рейна. В края на полувремето Алекс Баена от Виляреал падна в наказателното поле на Рен и поиска дузпа, но след намесата на ВАР съдията Атила Караоглан потвърди първоначалното си решение, че нарушение няма.

По-добрата игра на Виляреал продължи и през втората част. В 63-ата минута младокът Илиас Ахомаш показа тхника в наказателното поле и стреля, топката леко се отклони от противников бранител и влезе във вратата на Стив Манданда

Рен изравни за втори път в 79-ата минута с хубав удар от границата на пеналта на Людовик Блас. В следващата атака обаче Даниел Парехо направи двойно подаване с Алекс Баена и вкара гола на победата за Виляреал. Дълбоко в добавеното време домакините помислиха, че са стигнали до скъпоценната точка, но попадението на Асиньон беше отменено заради засада.