Девет от Рома изкопчиха точка от Фиорентина

Отборите на Рома и Фиорентина направиха равенство 1:1 в среща от 15-ия кръг на италианската Серия “А”. “Римските вълци” трябва да съжаляват за пропуснатата възможност, тъй като поведоха съвсем рано чрез Ромелу Лукаку (5'), но глупава грешка през второто полувреме ги остави с човек по-малко и “виолетовите” откраднаха точката благодарение на Лукас Мартинес Куарта (66'). В края дори играчите на Жозе Моуриньо трябваше да бранят точката с девет души, след като Никола Залевски (64) и Лукаку (87) бяха изгонени. Секунди преди края Никола Миленкович от гостите също получи червен картон.

Освен това равенството попречи на римляните да се доближат на две точки от третия Милан, докато съперникът от Флоренция остана само на точка от четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.

Домакините започнаха вдъхновено и след само пет минути игрово време взривиха трибуните на “Олимпико”. Всичко започна след фрапантна грешка в средата на терена от страна на гостите, които опитваха да изнесат топката, но се натъкнаха на смазващата преса на римляните, които не им позволиха да преминат централната линия. Така многоходова комбинация, започната от Браян Кристанте и завършена от Ромелу Лукаку приключи с гол във вратата на Пиетро Терачано.

Агресивната игра на римските вълци се изрази не само в опасности пред противниковата врата, но и в груби единоборсртва. Това доведе до много жълти картони, като нещата ескалираха в 64-ата минута, когато Никола Залевски видя, че не може на време да достигне до топка в празното пространство около средата на терена, въпреки което се хвърли към нея и прегази Майкъл Кайоде и получи второто си официално предупреждение, заради което се отправи към душовете предварително.

Играчите на Винченцо Италиано се възползваха от психологическото предимство, което придобиха, след като останаха с човек повече и само две минути по-късно изравниха. Лукас Мартинес Куарта засече центриране с глава и матира вратаря на домакините Руи Патрисио.

В края ситуацията стана критична за Моуриньо и компания, след като три минути преди да изтече редовното време голмайсторът Лукаку си изпроси директен червен картон и остави своите с девет души на терена. При контраатака на Фиорентина белгиецът скочи опасно с двата крака в глезените на Кристиан Куаме и съдията се принуди да го изгони, с което направи изключително напрегнати заключителните минути на “Олимпико”.

Все пак домакините успяха да издържат противниковия натиск и запазиха ценната точка, която към момента ги държи в изгодна позиция в борбата за първите четири места.