Лацио изпусна победата срещу Верона

Отборите на Верона и Лацио завършиха наравно 1:1 на „Маркантонио Бентегоди“ в ранния двубой от съботната програма на 15-ия кръг в Серия "А". Това беше 14-и пореден мач без успех за „мастифите“ във всички турнири.

„Орлите“ могат да съжаляват, че не си тръгнаха с победата, тъй като доминираха през цялата среща и дори я приключиха с човек повече на терена. Именно те откриха резултата в 23-ата минута с красив гол с пета на Матия Дзакани, който се възползва от асистенция на Фелипе Андерсон, за да накаже бившия си тим. В 70-ата минута Сирил Нгонге центрира остро, а Иван Проведел не се намеси достатъчно добре. Така Томас Суслов предприе шут, при който топката се отклони в корема на съотборника му Тома Анри и влезе в противниковата мрежа за 1:1.

Само четири минути по-късно Николо Казале реши, че е върнал преднината на римляните, но неговият гол с глава при корнер беше отменен след проверка с ВАР заради нарушение на защитника срещу Ондрей Дуда. В 77-ата минута обаче именно словашкият национал остави домакините в намален състав, тъй като си изкара втори жълт и съответно червен картон заради фал срещу Валентин Кастейянос. Въпреки числовия си превес „бианкочелестите“ обаче не успяха да вкарат победен гол в оставащото време.

С това реми Верона се измъкна от зоната на изпадащите, заемайки 17-ото място в класирането с актив от 11 точки. Лацио пък е на осмата позиция с 21 спечелени пункта.

Снимки: Imago