Поредният гол на Белингам този път не стигна за победа на Реал Мадрид

След пет поредни успеха тимът на Реал Мадрид стигна само до 1:1 при гостуването си на Бетис в среща от 16-ия кръг на Ла Лига. С дежурното си попадение голмайсторът на първенството Джуд Белингам изведе столичани напред в 53-тата минута, но изключителен шут на Айтор Руибал в 66-ата се оказа неспасяем за вратаря на Реал.

Отборът от “Сантиаго Бернебеу” дори можеше да загуби, тъй като в последната минута на редовното време бившият играч на клуба Иско удари греда, а в добавеното време Андрий Лунин направи важно спасяване.

Този резултат отново направи Реал едноличен лидер за сметка на Жирона, който в неделя гостува на Барселона.

В съботния следобед на “Бенито Вийямарин” отборът на Карло Анчелоти не беше на обичайното си високо ниво, като съперникът успя да създаде повече опасности чисто като статистика. И все пак всичко за “лос меренгес” вървеше сравнително добре. Гол на Браим Диас през първата част не беше зачетен заради засада, но по-късно после младият испанец изведе Белингам сам срещу вратаря за 1:0. Скоро след гола Родриго се размина с попадение за 2:0.

Едва след това Бетис стана по-опасен и заслужено стигна до равенството, като при малко повече късмет можеше и да спечели. Освен това за първи път през сезона Реал не печели мач, в който е повел в резултата.

Наставникът на гостите Карло Анчелоти гласува доверие от първата минута на Лука Модрич. Направи впечатление, че хърватинът често действаше изнесен напред като "фалшива деветка". И днес титулярният вратар Кепа отново беше на пейката за сметка на Андрий Лунин.

Титуляр за Бетис беше дългогодишният бивш футболист на Реал Иско. На терена за “вердибланкос” видяхме и двама марокански футболисти, които са свързани с Барселона. Единият е 20-годишният централен защитник Шади Риад, който е преотстъпен от каталунците, както и Ез Абде, който преди началото на сезона беше закупен от шампионите.

Домакините отправиха първия точен удар още в 3-тата минута, когато Лунин спаси шут на Марк Рока. Три по-късно включване на Лука Модрич в атака за Реал за малко да създаде неприятности на Бетис, но изстрелът му с глава излезе в аут.

Тимът от "Бернабеу" настояваше за дузпа в 9-ата минута за евентуално нарушение на Алтимира срещу Родриго, но съдиите прецениха, че фал няма.

Реал Мадрид стигна до щастливо попадение на Браим Диас в 16-ата минута, но то не беше зачетено, тъй като се оказа, че Родриго е бил в засада при атаката.

Следващата по-интересна ситуация дойде в 31-вата и тя беше пред вратата на Реал Мадрид, Тогава Айосе Перес и Вилиан Жозе се оказаха срещу един защитник на гостите и вратаря Лунин, но не успяха да се възползват. При акцията останаха съмнения за нарушение срещу Ферлан Менди от Реал, което вероятно щеше да доведе до преразглеждане на положението при гол.

До почивката футболистите на Реал Мадрид се отчетоха с няколко опасни далечни удари.

Иско за малко да изведе Бетис напред в 50-ата минута при първия шанс за някой от двата състава след паузата.

Три минути след това Реал Мадрид взе аванс след попадение на Джуд Белингам. Тогава английският футболист направи двойно с Браим Диас и с лекота преодоля Руи Силва за 1:0.

Само пет минути по-късно Родриго беше на крачка от втори гол на сметката на тима на Анчелоти, но ударът му излезе в аут.

Бетис успя да изравни в 66-ата, когато десният бек Айтор Руибал изненада Лунин с далечен и прецизен шут, който спря в мрежата за 1:1.

Кроос получи шанс да възстанови преднината на Реал в 79-ата от фал, но вратарят спаси шута му.

Перфектна намеса на Дейвид Алаба в 85-ата спря удар на Асане Диао, който можеше и да спре в мрежата на Лунин

В последните секунди на редовното време Иско засече с глава центриране отдясно и топката срещна гредата. В добавеното време пък Лунин се намеси решаващо след нов удар към него.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages