Хетафе проби бетона на Валенсия

Хетафе победи с 1:0 Валенсия и се придвижи в горната половина на класирането в Ла Лига. Борха Майорал беше точен в 87-ата минута и донесе заслужения успех на домакините, които през целия мач бяха по-активни.

Валенсия завърши срещата с 9 човека. В началото на второто полувреме червен картон получи Габриел Паулиста, а малко след гола беше изгонен и Хави Гера. "Прилепите" не отправиха нито един точен изстрел към вратата, пазена от Давид Сория, и останаха 10-и в подреждането.

Хетафе още веднъж показа, че е силен домакин. До почивката надмощието на тима от мадридското предградие беше само териториално, но през второто полувреме съставът на Пепе Бордалас създаде доста положения и само великолепните намеси на Гиорги Мамардашвили запазиха нуевото равенство почти до края.

Валенсия рядко минаваше центъра и със сигурност щеше да се радва на точката, но в 87-ата минута перфектно центриране от десния фланг на Хуан Иглесиас намери Борха Майорал и той беше точен с глава.

Последваха грозни сцени в оставащото време до края на мача. Първо директен червен картон получи Хави Гера, който първо се сблъска със съдията Гийермо Куадра Фернандес, а след това му каза нещо. В заключителните секунди червения цвят видя и защитникът на домакините Домингош Дуарте.

Голът на Борха Майорал беше девети за него през сезона и той се изравни с Антоан Гризман в листата на стрелците. Пред тях с 11 попадения е Джуд Белингам.