Карагър посочи причините, поради които Арсенал няма да стане шампион

Легендата на Ливърпул Джейми Карагър вярва, че желанието на Арсенал да стане шампион може да бъде провалено от несигурната вратарска ситуация, която беше създадена през лятото от Микел Артета. До миналия сезон титуляр на вратата на “артилеристите” бе Аарън Рамсдейл, но през лятото мениджърът привлече Давид Рая от Брентфорд. Именно испанският страж бе виновен за два от головете на Лутън във вторник, когато все пак лондончани стигнаха до трудна победа с 4:3 с гол на Деклан Райс отвъд продължението на двубоя.

Деклан Райс донесе шампионска победа на Арсенал в истински спектакъл срещу Лутън

“Това са двете причини, които ме карат да мисля, че Арсенал няма да спечели титлата - вратарската ситуация и головете в края на срещите. Не мога да се сетя за много отбори, които са печелили титлата, без вратарят да е бил голяма част от този успех. Гледам вратарската ситуация при “артилеристите” и не ми се струва добре. Гледам головете в последната минута и това може да е нещо добро, но може и да е нещо лошо. Вкарването на победни голове в последната минута е част от това да бъде спечелена титлата, това е факт, но имам чувството, че се случва прекалено често, а тези мачове лесно могат да завършат и по друг начин. Нямам чувството, че мачовете им са леки. Гледам ги тази година, гледах ги и миналата и ми се струва, че през миналата кампания бях по-впечатлен,” заяви Карагър.

Арсенал продължава да е водач в класирането на Премиър лийг с 36 точки. На две зад тях е Ливърпул, а на четири Манчестър Сити.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages