Вегас спечели визитата си на Сейнт Луис и излезе начело в НХЛ

Действащият носител на купа „Стенли“ Вегас Голдън Найтс триумфира с 6:3 при визитата си на Сейнт Луис Блус в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и оглави общото класиране в Лигата.

„Златните рицари“ трябваше да правят обрат от 1:3, за да стигнат до победата, след като Джейк Нейгборс, Кевин Хайес и Джордан Кироу се разписаха за домакините в рамките на първия период. Преди тях резултата беше открит от защитника на Вегас Зак Уайтклауд, за когото това бе първо попадение от началото на шампионата и общо 16-то в кариерата.

В рамките на 2:34 минути в средата на втората част гостите успяха да обърнат резултата в своя ползва след голове на Джак Айхел, Джонатан Марчесо и Кийган Колесар, а 18 секунди преди края на втората третина Михаел Амадио покачи на 5:3 при игра с човек повече. Крайното 6:3 оформи Уилям Кралсон, който се разписа на празна врата 12 секунди преди края на двубоя.

За Вегас това бе 17-та победа в 27 двубоя от началото на сезона и с общо 39 тимът от Невага оглавява класирането не само в Тихоокеанската дивизия, но и в НХЛ като цяло. Втори и трети са съставите на Ню Йорк Рейнджърс и Бостън Бруинс, които са с по 37 точки, но и с по три мача по-малко от Вегас.

В същото време Сейнт Луис заема петата позиция в Централната дивизия (17-та в общото класиране) с 27 точки от 25 двубоя. За Блус поражението от Вегас бе 12-то за сезона и 11-то в рамките на редовните 60 минути.

Сезонът за Вегас продължава в събота в 23:00 часа българско време с гостуване на Далас Старс. За Сейнт Луис също предстои гостуване, но на Кълъмбъс Блу Джакетс, а двубоят е предвиден за събота в 2:00 часа сутринта българско време.