ПОДКРЕПИ ЛЮБИМИЯ СИ ОТБОР В НАЦИОНАЛНОТО ПРЕБРОЯВАНЕ НА ФЕНОВЕТЕ

Късни голове измъкнаха Бетис, Севиля също продължава напред за Купата на краля

Двата севилски гранда Бетис и Севиля продължават напред в турнира за Купата на краля. Те обаче имаха различна съдба в своите мачове от 2-рия кръг. "Зелено-белите" бяха на косъм от голям провал в гостуването си на Вияновенсе, докато "белите" се справиха доста по-лесно при визитата си на Атлетико Асторга

Бетис губеше в резултата срещу Вияновенсе, след като домакините поведоха в 63-тата минута чрез Исраел Кано, който вкара впечатляващ гол, преминавайки като на парад през защитата на гостите.

Възпитаниците на Хосе Барантес трябваше да треперят до последно, но в края на мача успяха да направят обрат и да се измъкнат от трудната ситуация. Първо в 89-ата минута Ез Абде бе изпуснат в наказателното поле, овладя на гърди и вкара за 1:1.

В добавеното време обратът стана пълен. Борха Иглесиас оорми крайното 1:2, засичайки остро центриране на Хуан Миранда.

Севиля пък победи Атлетико Асторга с 2:0. Серхио Рамос откри резултата от дузпа в 28-ата минута, а Федерико Гатони подпечата успеха на гостите в 68-ата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Иначе напред в турнира продължават и други елитни отбори като Реал Сосиедад, Майрока и Райо Валекано докато малка сензация бе отпадането на Алмерия от състава на Барбастро.