Щастливо дежавю донесе историческа световна титла на Германия

Германия спечели първото си световно първенство при юношите до 17 години след триумф на Мондиала в Индонезия. Във финала Бундестимът надви Франция след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора си размениха по два гола, а при изстрелите от бялата точка “маншафтът” надви с 4:3.

Този мач беше повторение на финала на Европейското първенство в същата възрастова група между същите два състава, който се игра през лятото в Унгария. Тогава германските юноши също се наложиха след дузпи. Германия е първият в историята отбор с европейска и световна титла в рамките на една календарна година.

В срещата за златните медали в Суракарта германците водеха с 2:0 малко след началото на второто полувреме и изглеждаха сигурни победители, но всичко за тях се обърка, след като техен футболист получи червен картон, а и съперникът успя да изравни.

Нападателят на Борусия (Дортмунд) Парис Брунер беше точен за 1:0 в 29-ата, а Ноа Дарвих от Барселона удвои в 51-вата с помощта на вратаря на “петлите”.

Само две минути по-късно обаче французите намалиха чрез Саймън Буабре, а в 69-ата халфът на Германия Осаве беше изгонен за втори жълт картон.

Последва силен натиск на Франция, който донесе изравнителен гол, дето на Матис Амугу в 85-ата.

После и двата отбора имаха шансове за победен гол, но нямаха късмет.

При дузпите първо германците пропуснаха, но след това два неуспешни удара на французите дадоха предимство на противника. Брунер трябваше да сложи точка на спора с петия изстрел за Германия, но вратаря на “петлите” спаси. При последвалите допълнителни удари обаче французите веднага пропуснаха, след което Алмугера Кабар от Борусия (Дортмунд) беше точен и донесе титлата на Бундестима.