Вердер пропиля два гола аванс срещу Айнтрахт

Вердер (Бремен) и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха 2:2 в атрактивен мач от 11-тия кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха с 2:0 след попадения на Марвин Дукш (45+2-дузпа) и Рафаел Сантос Боре (50’), който е под наем именно от състава на “франките”. Айнтрахт обаче не се предаде и успя да изравни с голове на Елис Скири (65’) и Хървойе Смолчич (75’).

Първото полувреме бе равностойно, като гостите имаха добра възможност в 19-ата  минута чрез Омар Мармуш, но шутът му бе блокиран. В 35-ата минута пък Леонардо Битенкурт от Вердер пробва късмета си с далечен шут, но бе неточен. В самия край на първата част Чаиби Фарес от Айнтрахт пропусна много добро положение, след като направи чудесен индивидуален рейд и стреля опасно, но стражът на Вердер Михаел Цетерер се намеси брилянтно и успя да избие в корнер. Буквално в следващата атака дойде и ключовия момент през първата част. Ансгар Кнауф задържа в наказателното си поле Йенс Стаге и реферът Бенямин Бранд посочи дузпа. Зад бялата точка застана новоизлюпения немски национал Марвин Дукш, който реализира - 1:0 за Вердер.

“Бременските музиканти” нанесоха втори удар на противника си в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Леонардо Битенкурт копна технично топката и тя се озова на главата на Рафаел Сантос Боре, който с глава и с помощта на гредата наказа бившия си тим Айнтрахт - 2:0 за Вердер. Домакините сякаш се отпуснаха след този аванс и отстъпиха инициативата. Ансгар Кнауф имаше чудесна възможност да намали в 55-ата минута, след като бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле на домакините, но пропиля шанса си и стреля в аут. Айнтрахт обаче не се предаде и все пак успя да вкара. В 65-ата минута Елис Скири отправи страхотен далечен изстрел с десния крак, с който не остава шансове на Цетерер - 2:1. Това даде допълнителни сили на “франките”, които десет минути по-късно изравниха резултата. Омар Мармуш центрира от пряк свободен удар, Лукас Мело свали топката към Хървойе Смолчич, а хърватинът отблизо с глава направи 2:2.

Айнтрахт можеше да постигне и пълен обрат в 84-тата минута, но след изпълнение на корнер Елис Скири от много чиста позиция стреля с глава в аут. Поредното положение за “франките” пропусна две минути по-късно Омар Мармуш, чийто опасен удар бе блокиран. Последва опасна контраатака на Вердер, при която резервата Джъстин Нинмах стреля в ръцете на Кевин Трап. В последната минута на редовното време Марвин Дукш се озова на чудесна позиция и шутира, но стражът на Айнтрахт успя да избие в корнер.

Така два тима поделиха точките и продължиха с добрите си игри в Бундеслигата напоследък. Вердер вече има три мача без загуба и заема 12-о място в класирането. Айнтрахт пък има три победи и два равни в последните си пет срещи е на 7-а позиция с 18 точки.

Снимки: Imago