Костинброд победи Септември (Симитли), порой забави срещата

ОФК Костинброд се наложи с 3:1 като домакин над отбора на Септември Симитли .Двубоят бе изгледан от председателя на ЗС на БФС Антони Здравков.

Срещата започна с известно закъснение поради пороен дъжд, което неминуемо оказа влияние на тревното покритие. Борислав Будинов в 20-ата минута от фаул откри резултата след страхотно изпълнение. Нямаше и пет минути, изминали от попадението, и гостите се върнаха в срещата с попадение от дузпа на Тодор Траянов. Гостите имаха претенции за още една неотсъдена дузпа. В 34-ата минута костинбродчани отново излязоха напред в резултата. Лъчо Георгиев центрира от корнер и след разбъркване в наказателното поле топката попадна в мрежата на гостите.

През втората част основно играта бе в средата на терена. В 70-ата минута Цветомир Тодоров подпечата победата на домакините с попадение, дошло отново след разбъркване в наказателното поле на гостите. Тодоров се оказа най-съобразителен и вкара топката в мрежата.

В следващият кръг Костинброд гостува в Кюстендил на едноименният отбор, а Септември приема в Симитли дубъла на Левски.