Отзиви след НСА - Дунав (Русе) 8:1

Справедливо реми между Монца и Торино

Монца и Торино станаха съседи в средата на класирането на Серия "А", след като двубоят помежду им от 12-ия кръг приключи наравно - 1:1. Иван Илич откри в полза на Торо в 55-ата минута, но не след дълго Андреа Колпани възстанови равенството с шестото си попадение от началото на сезона.

С актив от 17 точки Монца заема 9-о място в класирането, отстъпвайки по голова разлика на Рома и Фиорентина. Торино се намира на 11-ата позиция с 16 точки, колкото има и Лацио.

Домакините излязоха със самочувствие след успеха във Верона, но старши треньорът Рафаеле Паладино не можеше да използва половин дузина основни футболисти, сред които Пабло Мари, Армандо Ицо и Алехандро Гомес. Торо съо беше в приповдигнато настроение след последователните победи срещу Лече и Сасуоло.

Преди почивката красив гол на Рикардо Родригес беше отменен заради нарушение в атака на негов съотборник. Нямаше какво да попречи на "биковете" в 55-ата минута, когато Дуван Сапата анмери връхлитащия в наказателното поле Ивич и сърбинът с прецизен изстрел откри резултата.

Домакините веднага се активизираха и звездата им Колпани пропусна да изравни. Новоизлюпеният италиански национал обаче се реваншира в 65-ата минута. Той открадна топката от невнимателния Гвидас Гинейтис, излезе очи в очи с Ваня Милинкович-Савич и донесе точката на Монца.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

След паузата за националните отбори Монца ще гостува на Каляри, а Торино ще играе срещу Болоня на "Ренато Дал'Ара".

Снимки: Gettyimages