Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Реал Сосиедад с драматичен успех в края срещу последния в Ла Лига

Реал Сосиедад не срещна особени проблеми и срази с 3:1 като гост последния в Ла Лига Алмерия в мач от 13-ия кръг. Интересно е, че и четирите попадения паднаха след почивката. Микел Оярсабал (62’) веднага след изтичането на час игра, Серхио Арибас възстанови равенството в 76-ата минута, а две попадения в добавеното време на Карлос Фернандес (90’) от дузпа и на Мартин Субименди донесоха трите точки за баските.

Първото полувреме също премина под доминацията на възпитаниците на Иманел Алгуасил, като те пропиляха няколко хубави положения да излязат напред в резултата. За първи път топката премина голлинията в 58-ата минута, когато Бенят Тириентес хладнокръвно се разписа, но след преглед с ВАР се оказа, че е имало игра с ръка и попадението бе отменено. Това не разочарова баските, които все пак излязоха напред в резултата в 62-ата минута чрез Оярсабал. На свой ред домакините от Алмерия също повториха подобно упражнение. Те вкараха първото си попадение в 68-ата минута, но съдията го отмени веднага поради засада. Осем минути по-късно Серхио Арибас се възползва от лошо отбита топка, която рикошира в бранител и се разписа за 1:1.

Двата тима си размениха още няколко възможности за гол, за да се стигне до последните драматични минути на срещата. В 89-ата минута играч на домакините игра с ръка в наказателното поле, но първоначално съдията не обърна внимание на ситуацията. Той получи сигнал от ВАР, че трябва да прегледа положението на монитор и едва тогава се стигна до дузпа за Реал Сосиедад, която Карлос Фернандес превърна в гол за 1:2. Точка на спора сложи Мартин Субименти, който отбеляза трети гол за баските в петата минута на продължение след корнер.

С този успех Реал Сосиедад се върна на пътя на успеха след хикс и загуба в последните две срещи. С 22 точки те са на шесто място. Алмерия пък продължава да няма успех от началото на сезона и е на последното място в класирането с едва три пункта от три равенства.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages