Приключи изключителната серия на Ювентус, но целта все пак беше постигната

Ювентус записа пета поредна победа в Серия “А” и отново поведе в класирането поне за малко, след като трудно надви Каляри с 2:1 у дома в среща от 12-тия кръг. В този мач обаче тимът на Макс Алегри сложи край на дългата си серия от двубои без допуснат гол. За последно тимът беше инкасирал попадение на 23 септември, а сега го стори точно 615 минути по-късно.

Това обаче не се оказа фатално, защото с попадения на централните защитници Бремер (60’) и Даниеле Ругани (70’) ториници бяха повели с 2:0. В 75-ата Алберто Досена намали, а малко по-късно отново той удари греда. В крайна сметка обаче домакините удържаха успеха и в следващия кръг на 26 ноември ще приемат Интер, който сега има възможност да си върне водачеството в неделя вечер.

Мойс Кийн и Федерико Киеза започнаха в атака за Юве, а Душан Влахович беше на пейката. Наставникът на Каляри Клаудио Раниери гласува доверие в нападение на Андреа Петаня и Зито Лувумбо.

Звездата на трибуните се казваше Новак Джокович, който е в Торино за участието си на финалите на ATP, които започват в неделя.

Домакините влязоха надъхани в мача и пробваха поредица от атаки още в началните минути. В 10-ата обаче Николас Виола от Каляри шутира опасно и накара стадионът да замлъкне, като все пак гол нямаше.

Ювентус все така не успяваше да притесни гостите, които пък в 24-тата стигнаха до нова опасност пред вратата на Шчесни, след като Досена засече центриране от корнер. И този път топката излезе в аут.

Чак в 33-тата пред Юве се откри реална възможност за попадение, след като Киеза намери Кийн зад защитата, но тъмнокожият нападател не овладя добре топката и загуби владението й.

Малко съдиите не уважиха претенции на домакините за дузпа за игра с ръка на Томазо Ауджело след засичане на Ругани.

Най-сериозната опасност за това полувреме дойде в 43-тата, когато Уестън Маккени засече подаване отляво и топката мина много близо до гредата.

Втората част започна с опасен удар на Киеза, който беше спасен от Скуфет. В 48-ата пък Кийн се озова сам срещу вратаря, но не нанесе шут и постепенно атаката загуби от своята острота. Секунди по-късно Киеза шутира от въздуха.

Киеза нямаше късмет и в 54-тата, когато от 4-5 метра не уцели вратата. Останаха обаче съмнения за засада на Костич при атаката, което можеше да доведе до незачитане на евентуален гол.

В крайна сметка по-активната игра на "старата госпожа" даде резултат и тимът поведе с 1:0 в 60-ата минута. Тогава Бремер реализира с глава след центриране на Костич

Каляри не реагира по никакъв начин на това попадение и не след дълго Юве удвои преднината си. В 70-ата минута се разписа и друг от централните защитници - Даниеле Ругани, също след центриране на Костич

Тимът на Клаудио Раниери успя бързо да се върне в мача, след като пет минути след гола на Ругани Алберто Досена успя да насочи кълбото в мрежата на Шчесни - 2:1.

Късметът спаси Юве от изравнително попадение в 82-рата, когато Досена спечели нова висока топка, но този път след удара му топката се отби в десния страничен стълб на Шчесни.

Резервата Айлинг-Джуниър пропусна да успокои Юве с трети гол в последната минута на редовното време.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!