Два гола в добавеното време донесоха втора поредна загуба на Тотнъм

Доскорошният лидер в Премиър лийг Тотнъм записа втора поредна загуба само в рамките на тази седмица, след като днес „шпорите“ допуснаха обрат и поражение с 1:2 от Уулвърхамптън на „Молиню“. Бренън Джонсън даде преднина на лондончани още в третата минута, но след това „вълците“ бяха по-добрият отбор и пропуснаха куп положения. Усилията на домакините обаче бяха възнаградени в добавеното време, когато Пабло Сарабия вкара великолепен изравнителен гол, а в 97-ата минута асистира на Марио Лемина за пълния обрат.

Анге Постекоглу бе принуден да направи четири промени в състава си в сравнение със загубата от Челси в понеделник. Ерик Дайър и Бен Дайвис замениха наказаните Кристиан Ромеро и Дестини Удоджи. Емерсон Роял и Пиер-Емил Хьойберг влязоха на местата на контузените Мики ван де Вен и Джеймс Мадисън. Гари О'Нийл бе извършил две корекции от двубоя с Шефилд Юнайтед. Жан-Рикнер Белгард и Жоао Гомес стартираха за сметка на Томи Дойл и Саша Калайджич.

Двубоят започна перфектно за лондончани, които още в третата минута поведоха в резултата. Кулушевски получи от Сар вляво и много интелигентно пусна с пета към Поро, който центрира във врататаркото поле, където Бренън Джонсън засече от няколко метра, вкарвайки първия си гол за Тотнъм.

В 12-ата минута Уулвърхамптън пропусна страхотна възможност да изравни. Дайър изгуби топката, след което Нури бе изведен отляво, но Бен Дейвис бе много съобразителен в защита и блокира в последния момент. В 35-ата и Викарио се намеси много добре, избивайки остър ъгъл на Лемина към ъгъла.

Десетина минути след началото на второто полувреме домакините изпуснаха нови две чудесни възможности. Първо Куня стреля встрани от вратата, а в 54-тата минута и Хуан прати топката встрани, останал сам срещу Викарио.

Тотнъм най-сетне успя да организира една по-опасна контраатака в 72-рата минута. Хьойберг проби отдясно и пусна към Джонсън, който стреля от движение от границата на наказателното поле, но ударът му бе доста неточен.

В 85-ата Айт-Нури центрира прекрасно към Калайджич, който бе непокрит и можеше да прати с глава топката във вратата, но стреля изключително неточно. Три минути след това „шпорите“ нанесоха едва втория си точен удар. Отправи го Кулушевски, който насочи топката към горния ляв ъгъл, но Са се разтегна максимално и успя да избие.

В 91-вата минута Уулвърхамптън най-сетне заслужено стигна до гол. Куня центрира в наказателното поле, Сарабия по перфектен начин овладя и моментално стреля от въздуха в близкия ъгъл за 1:1. Марио Лемина направи пълен обрат в седмата минута на добавеното време, след като се измъкна зад гърба на отбраната и засече ниско центриране отдясно на Сарабия, пращайки топката до далечния ъгъл.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago