Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Бронз за Анна-Мария Манушева от Световното по самбо

Анна-Мария Манушева прибави още едно международно отличие към визитката си. Състезателката на ЦСКА завоюва бронзов медал от световното първенство по самбо, което се провежда в момента в Йереван, Армения.

Европейската шампионка за девойки надделя над украинката Анастасия Шевченко с 2-0 в първия кръг. В драматичен втори двубой на тепиха в арменската столица многократната шампионка на България преодоля  Луция Бабич (Хърватия) с 2-2 и преимущество на последна отбелязана точка. За съжаление, българката отстъпи пред Даниела Ждан в следващата схватка, но в двубой за бронз надигра Маурийн Пинто с ключ на ръката.

В останалите категории, които се изиграха днес, националите ни не успяха да стигнат до медалите. При мъжете до 71 килограма Ангел Ангелов записа две победи и една загуба и остана на крачка от отличията. В дивизията до 88 килограма Йордан Тодоров отстъпи в първия пръг пред иранеца Саид Саидимадани.

В стил бойно самбо Борис Къндов отстъпи пред монголеца Токтобайар Няамкху. Последният стигна до финала на дивизията.