Локо (Горна Оряховица) спечели дербито с Дунав (Лом) и се откъсна на върха

Локомотив (Горна Оряховица) се наложи над Дунав (Лом) с 3:1 в дербито на 14-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят на стадион "Локомотив" беше предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с успеха. Димитър Байдаков откри резултата за "железничарите" в 43-ата минута, а в началото на второто полувреме Георги Колев (47’) и Кристиян Дечев (52’) убиха интригата в срещата. Четвърт час преди края на редовното време Сергей Георгиев вкара почетния гол за гостите от Лом.

Тимът на Локо (ГО) остава безгрешен от началото на сезона и записа 12-а поредна победа, с която се откъсна на върха с 36 точки. Втори в класирането е Дунав (Лом) с 31 пункта, но и с мач повече от лидера.

Футболистите на Локомотив (ГО) започнаха срещата по-активно, но така и не успяха да затруднят противниковия страж в първия четвърт час. Постепенно гостите изравниха играта, а в 28-ата минута Сергей Георгиев отправи слаб удар, който попадна в ръцете на Венцислав Димитров.

10 по-късно Кристиян Дечев стреля, а след рикошет в крака на играч в синьо, топката премина над вратата. Така се стигна до 43-ата минута, когато домакините откриха резултата. Димитър Байдаков получи подаване в наказателното поле и с добре насочен изстрел в долния ляв ъгъл даде преднина на своя тим. Стражът на Дунав можеше да реагира по-добре, но очакваше, че кълбото ще излезе в аут, но то се оплете в мрежата зад Юлиян Весков.

Още в началото на второто полувреме Кристиян Дечев беше съборен от Кристиян Атанасов в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Георги Колев се нагърби с изпълнението на дузпата и не сбърка.

В 52-ата минута Кристиян Дечев реализира много красив гол с директен удар от фал, с който изненада Юлиян Весков - 3:0.

В следващите минути домакините се отчетоха с няколко сериозни пропуска, с които имаха възможност да направят резултата още по-изразителен. Колев, Цачев и Дечев изпуснаха от изгодни позиции. Вместо това, четвърт час преди края на редовното време, Сергей Георгиев намали изоставането на Дунав (Лом), след като бе изведен очи в очи с вратаря.

В последната минута гостите останаха с човек по-малко, след като Ахмед Мурад фаулира Кристиян Райчев и получи втори жълт картон в срещата.

ЛОКО (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 3:1 ДУНАВ (ЛОМ)

1:0 Димитър Байдаков (43)
2:0 Георги Колев (47 - дузпа)
3:0 Кристиян Дечев (52)
3:1 Сергей Георгиев (74)

Стартови състави:

ЛОКО (ГОРНА ОРЯХОВИЦА): 1. Венцислав Димитров, 21. Милен Савов, 5. Али Ахмед, 8. Александър Узунов, 10. Кристиян Райчев (К), 19. Тодор Бакърджиев, 70. Даниел-Виктор Кънчев, 18. Кристиян Дечев, 17. Георги Колев, 7. Христо Марков, 9. Димитър Байдаков;

ДУНАВ (ЛОМ): 12. Юлиян Весков, 6. Васил Тошев, 20. Боби Симеонов, 3. Иван Михов, 19. Кристиян Атанасов, 22. Цвети Неделчев (К), 18. Николай Николов, 10. Митко Русанов, 9. Вавиян Ваньов, 15. Майкъл Рангелов, 21. Сергей Георгиев.