Хебър разгроми Левски в Пазарджик и си върна за Суперкупата

Вицешампионът Хебър (Пазарджик) записа четвърта поредна победа с 3:0 в ефбет Супер Волей.

Тимът, воден от Алберто Джулиани, победи като домакин Левски София с 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) в мач от 4-ия кръг, който се игра в препълнената зала „Васил Левски“ с 1150 зрители.

„Тигрите“ записаха четвърта чиста победа и оглавяват класирането с пълен актив от 12 точки и без загубен гейм.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Тимът на Левски отбеляза втора загуба, като запазва засега втора позиция със 7 точки.

Двата съперника вече имаха епичен сблъсък по време на турнира за Суперкупата на България. На финала „сините“ надиграха Хебър с 3:2 и спечелиха трофея.

Президентът на Хебър: На този етап, нищо не се поставя под съмнение

Дербито на 4-ия кръг Хебър - Левски София започна изключително равностойно. Равенството се запази до 8:8. Пайп на Якопо Масари изведе вицешампионите напред с 9:8. Бившият капитан на националния отбор на България Виктор Йосифов атакува успешно в центъра и домакините поведоха с 11:9. Ас на Якопо Масари изведе Хебър напред с 14:12. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Венислав Антов атакува по диагонала от зона 4 за 14:15. Двойна блокада спря атака на Венислав Антов и Хебър дръпна с 16:14. Ас на Микеле Баранович и 18:14 за домакините. Николай Желязков взе второто си прекъсване в първата част. Пазарджиклии стигнаха до геймбол при 24:17. Грешка на Майкон Морейра от начален удар и Хебър спечели първата част с 25:18.

Вицешампионите от Хебър поведоха с 5:3 в началото на втората част. "Тигрите" дръпнаха със 7:4. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Блокаут на Джулио Саби и 12:9. Венислав Антов атакува в аут - 13:9. Николай Желязков взе второ прекъсване за "сините" във втората част при 17:14. Блокаут на Якопо Масари и 20:15. Стоил Палев се появи в игра за "сините". Мощна атака по блокадата на Джулио Саби и 21:15. Ас на Якопо Масари и 25:16 за Хебър във втората част.

Волейболистите на Левски поведоха с 3:1 в началото на третата част. Хебър изравни при 4:4. Алехандро Торо се справи с тройна блокада за 6:6. Домакините успяха да поведат с 12:10. Атака на Алехандро Торо и 13:13. Ас на Микеле Баранович - 17:14. Светослав Гоцев отигра остра топка в центъра за 15:17. Пайп на Розалин Панчев и 19:16. Николай Желязков взе прекъсване за "сините" при 16:20. Алехандро Торо сгреши при атака и 18:23. Много мощна атака на Розалин Пенчев по острия диагонал от зона 4 и мачбол за домакините при 24:19. Пайп на Владимир Гърков и Левски намали до 21:24. Ас на Симеон Николов и 22:24. Алберто Джулиани взе прекъсване за домакините.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЛЕВСКИ СОФИЯ 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)
ХЕБЪР: Микеле Баранович 4, Джулио Саби 11, Якопо Масари 9, Розалин Пенчев 5, Илия Петков 7, Виктор Йосифов 9 - Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров, Християн Димитров)
Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ
ЛЕВСКИ: Симеон Николов 1, Венислав Антов 6, Алехандро Торо 5, Владимир Гърков 15, Майкон Морейра 4, Светослав Гоцев 7 - Владислав Иванов-либеро (Александър Къндев 3, Никола Стефанов, Стоил Палев, Константин Козелов)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ

Съдии: Симеон Иванов, Чавдар Марев.

Снимки: Startphoto