Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Нелеп автогол донесе трите точки на Локомотив (Пд) в "железничарското" дерби

Локомотив (Пловдив) сложи край на негативната си серия с победа срещу Локомотив (София). "Смърфовете" надвиха столичани с 2:1 в среща от 16-ия кръг на efbet Лига. Георги Минчев (11) беше точен за домакините от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР, а Карлос Франса (24) изравни. Бруно Франко (52) си отбеляза нелеп автогол и отново даде преднина на домакините, а това бе и последното попадение в срещата. Двубоят на „Лаута“ противопостави четвъртия и дванадесетия във временното класиране на шампионата преди изиграването на днешния мач. С трите точки Локомотив се изкачи от третата позиция и се изравни по точки с ЦСКА - София и Черно море, които са с мач по-малко.

Домакините от Пловдив не се намираха в най-добрата си форма и сдадоха лидерската позиция след силното начало на сезона. В шест поредни срещи от първенството възпитаниците на Александър Томаш нито веднъж не стигнаха до успеха, като спадът им започна след загубата от ЦСКА – София с 0:2. В последния кръг пък Локомотив изигра много слаб мач срещу Ботев в дербито на Пловдив, като само късметът и отличните действия на стража Динко Хоркаш спасиха „смърфовете“ от загуба.

Локомотив (София) влезе в мача в добро настроение след победата срещу Ботев (Враца) с 2:0. Преди това столичани отново гостуваха в Пловдив и бяха разбити с 0:6 от Ботев (Пловдив), но изглежда, че са превъзмогнали този срам и гледат смело напред.

Домакините поведоха в резултата с гол на Георги Минчев от дузпа. В 8-ата минута възпитаниците на наставника Александър Томаш имаха претенции за игра с ръка на Ламбе в наказателното поле. Играта продължи, а две минути по-късно, след преглед с ВАР, главният съдия отсъди такава. Зад топката застана Минчев, който стреля технично под горната греда.

Столичани отговориха с удар на Антони Иванов по земя, който попадна право в Динко Хоркаш. Около 18-ата минута двете агитки започнаха да скандират "Оставка" срещу сегашното ръководство на БФС. В 24-ата минута гостите изравниха, възползвайки се от грешка в защитата на "смърфовете" и увисване на Динко Хоркаш. След центриране от корнер Карлос Франса беше изпуснат от бранителите на черно-белите и преодоля стража с глава.

В 43-ата минута Франса проби, влезе в наказателното поле и шутира мощно, но Хоркаш показа отличен рефлекс и спаси. В 51-а минута Евандро влезе в наказателно поле, преодоля и Александър Любенов, а след това стреля през опразнената врата, но Гонсало Кардосо изчисти от голлинията с шпагат.

От последвалия корнер Бруно Франко си отбеляза нелеп автогол с глава. Не стана ясно какво точно опита да направи защитникът във въпросната ситуация, но топката се олете в мрежата на Любенов.

В 72-рата минута Джовани изпълни пряк свободен удар, при който Любенов показа отличен рефлекс. Осем минути по-късно Антони Иванов надскочи персоналния си пазач в наказателното поле, но прати удара си с глава право в ръцете на Хоркаш.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:1
1:0 Георги Минчев (11д)
1:1 Карлос Франса (24)
2:1 Бруно Франко (52 авт)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев;

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 2. Гонсало Кардосо, 93. Стефан Ламбезе, 26. Красимир Милошев, 10. Валентин Николов, 21. Антони Иванов, 31. Красимир Станоев, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса;

Снимки: Startphoto