ЦСКА - София на 1/8-финал за Купата, Асприля блести

ЦСКА - София се класира без проблем за 1/8-финалите в турнира Sesame Купа на България след успех с 3:0 над втородивизионния Черноморец (Балчик). Данило Асприля откри резултата още във втората минута, а в 42-ата отново той удвои. Джонатан Линдсет вкара трети гол в 89-ата минута.

20 Черноморец (Балчик) 0:3 ЦСКА - София

Наставникът на гостите Ел Маестро направи доста промени в сравнение с 11-ката, която стартира при победата над Хебър преди няколко дни. От първата минута започнаха Евтимов, Махмутович, Санянг, Шопов, Асприля и Назон за сметка на Бусато, Петров, Вион, Линдест, Фаетон и Естрада.

Срещата започна с ранен гол за "червените". Георгиев върна към своя вратар, но твърде слабо. Асприля спринтира и се хвърли с бутоните напред, играейки с топката преди Илиев, и я изпрати във вратата. Стражът на домакините започна да се превива претендирайки, че нападателят му е влязъл твърде опасно, но реферът Кристиян Колев реши да признае попадението.

След малко повече от четвърт час игра Назон дриблира пред наказателното поле на Черноморец и шутира от 18 метра, но в аут.

Назон отново бе замесен в ситуация пред противниковата врата и в 20-ата минута. Таранът преодоля бранител на гостите, а после последва сблъсък в наказателното поле с втори. Реферът прецени, че Назон се е блъснал в играча на Черноморец, а не обратното, и не отсъди дузпа.

В ответната атака Бузон шутира под ъгъл, а Евтимов изби при първото по-сериозно положение пред вратата на гостите.

В 24-ата минута ЦСКА - София бе близо до втори гол, когато Асприля стреля с глава, но Илиев реагира добре и изби в корнер. Четири минути по-късно Илиев спаси коварен удар на Шакич, а секунди по-късно изстрел на Шопов профуча покрай лявата греда.

Интригата в срещата приключи с втория гол на Асприля в 42-ата минута. Юга пусна успореден пас, Радев се размина с топката в опит да го пресече, което позволи на Асприля да се озове очи в очи с Илиев. Последва удар по земя покрай вратаря за 2:0.

В началото на втората част феновете на ЦСКА - София хвърлиха няколко бомбички, което наложи спирането на играта. Турицов отиде да говори с тартора на агитката Иван Велчев, а след него и страничният съдия Иван Копчев. Обстановката бързо се нормализира и срещата продължи.

В 54-ата минута Фонкеу за малко не си вкара ефектен автогол, но Илиев успя да се върне и с неимоверни усилия изби насочелита се под напречната греда топка в корнер.

В 82-ата минута домакините можеха да стигнат до попадение по куриозен начин. Евтимов изрита топката в тялото на Нсонде, но за негов късмет тя излезе в аут на сантиметри покрай лявата греда.

Малко преди да изтече редовното време ЦСКА - София отбеляза още веднъж. Това стори резервата Линдест, който вкара с шут по земя след подаване на Вион от фал за крайното 3:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - ЦСКА - СОФИЯ 0:3

0:1 Данило Асприля 2
0:2 Данило Асприля 42
0:3 Джонатан Линдсет 89

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК): 1. Илиев, 3. Георгиев, 18. Янков, 15. Радев, 21. Начев, 19. Томов, 12. Георгиев, 16. Фонкеу, 7. Бузон, 14. Димов, 24. Нсонде

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 19. Турицов, 22. Махмутович, 13. Кордоба, 3. Санянг, 21. Юга, 17. Шакич, 8. Шопов, 14. Хайнц, 30. Асприля, 9. Назон

Снимки: Борислав Трошев