Рилски спортист пречупи Вихрен с два бързи гола и продължи победната си серия

Рилски спортист надви Вихрен (Сандански) с 2:1 в отложен двубой от 13-ия кръг на Югозападната Трета лига, игран на стадион "Искър" в Самоков. И трите попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Мачът бе предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Красимир Панчев (64’) и Добромир Панчаревски (68’) се разписаха за победителите, а в 82-ата минута Лазар Еринин върна надеждата на своя тим, който обаче така и не успя да се добере до равенството.

Това е шести пореден шампионатен успех за отбора на Пламен Крумов, който изпревари днешния си съперник в класирането и вече заема трето място. Вихрен остава на пета позиция с 28 точки, а в следващия кръг тимът, воден от Наджи Шенсой гостува на дубъла на Хебър. За самоковци пък предстои двубой с Оборище в Панагюрище.

В четвъртата минута Йордан Минев опита да прехвърли противниковия страж с техничен удар от далечно разстояние, но Котев се ориентира по добър начин и изби в корнер. Секунди по-късно изстрел на Харизанов от въздуха срещна страничната греда.

И в следващите минути играта се развиваше предимно в половината на Вихрен, но домакините така и не успяха да стигнат до нещо по-опасно пред вратата на санданчани.

В средата на полувремето Денис Бучев и Никола Георгиев се сблъскаха неприятно, заради което не се игра футбол няколко минути. Впоследствие стана ясно, че играчът на домакините няма да може да продължи и беше заменен принудително.

В 26-ата минута футболистите на Вихрен организираха добра атака, която завърши с удар на Даниел Пехливанов в ръцете на Мартин Станчев.

Към края на първата част гостите изявиха сериозни претенции за дузпа, след като Александър Якимов падна в наказателното поле, но главният съдия отсъди нарушение в атака.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 41-ата минута Пехливанов изведе Флавио Карвальо очи в очи с Мартин Станчев, но вратарят се отличи със страхотна намеса. Секунди преди почивката Кьосев шутира силно от дистанция, а Котев улови топката без проблем.

В началото на второто полувреме Вихрен като по чудо не поведе. Руслав Иванов се оказа на страхотна позиция и почти на празна врата, но ударът му от близко разстояние беше крайно неточен.

Малко след като измина час игра от началото на мача Рилски спортист откри резултата. Панчаревски центрира към наказателното поле, където Минев с техничен удар с пета затрудни максимално Костадин Котев. Стражът все пак успя да спаси, но при добавката нямаше какво да направи срещу Красимир Панчев - 1:0.

В 68-ата минута Панчаревски удвои преднината на своя тим, след като бе изведен по чудесен начин от Йордан Минев зад гърба на защитата.

Четвърт час преди края на редовното време Йордан Минев опита да изненада Костадин Котев с удар малко пред центъра, но без успех.

В 82-ата минута кълбото беше свалено към Лазар Еринин, който намали изоставането на Вихрен с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

Mалко след това вратарят на Рилски спортист беше напът да вкара своя отбор в сериозна беля, след като изпусна топката, но гостите не успяха да се възползват от тази грешка.

В оставащите минути играчите на Шенсой потърсиха изравнително попадение, но такова не падна и резултатът се запази непроменен.

Рилски спортист 2:1 Вихрен

1:0 Красимир Панчев (64)
2:0 Добромир Панчаревски (68)
2:1 Лазар Еринин (81)

Стартови състави:

Рилски спортист: 1. Мартин Станчев, 10. Красимир Панчев, 15. Денис Бучев, 25. Теодор Тодоров, 18. Румен Гьонов (К), 8. Йордан Минев, 7. Кристиян Кочилов, 21. Мартин Вълчинов, 19. Иво Харизанов, 9. Димитър Арнаудов, 17. Добромир Панчаревски;

Вихрен: 1. Костадин Котев, 14. Томи Костадинов, 25. Вергил Янев, 18. Габриел Ганчев, 6. Стефан Методиев, 7. Руслан Иванов, 11. Даниел Пехливанов, 19. Александър Якимов (К), 9. Методи Костов, 10. Никола Георгиев, 16. Флавио Карвальо.