Порто тресна белгийци и се изравни с Барселона, гол на Пепе ще остане в историята

Порто направи поредна крачка по пътя към целта си да се класира в следващата фаза и взе важна победа с 2:0 в домакинството си на Роял Антверп в четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. “Драконите” откриха резултата чрез Еванилсон (32’) от дузпа в средата на първата част, а капитанът Пепе удвои в самия край. Това попадение направи бранителя най-възрастния голмайстор в историята на Шампионската лига с неговите 40 години и 254 дни. Гостите пък останаха с човек по-малко в 50-ата минута, когато Юрген Екеленкамп бе изгонен за фал срещу Зануси.

По-рано тази вечер Шахтьор надделя изненадващо над Барселона и португалците знаеха, че евентуална победа днес ще им даде възможност да се изравнят по точки с каталунците на върха в класирането. В самото начало на двубоя гостите от Роял Антверп можеха да излязат напред чрез Мишел-Анже Баликвиша, но той нацели гредата. Постепенно играчите на Сержио Консейсао вдигнаха качеството на своето представяне, но не успяваха да намерят път към гола. Така се стигна до 32-ата минута, когато Гирано Кърк фаулира Стивън Еустакио, а Еванилсон реализира дузпата за 1:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Нещата за белгийците се влошиха още повече пет минути след началото на второто полувреме, когато Екеленкамп бе изгонен за нарушение срещу Зануси. Домакините пропуснаха още няколко добри положения именно чрез Зануси и Андре Франко. Те стигнаха до втори гол едва в добавеното време, когато ветеранът Пепе реализира с глава след подаване на Франсиско Консейсао.

Така Порто се изравни на върха в класирането на група H с Барселона, като и двата тима имат по 9 точки. Шахтьор е на третото място с шест, а Роял Антверп е на дъното в подреждането с четири последователни поражения и без спечелен актив.

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние! Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!

Снимки: Gettyimages