Национална лига футзал: Левски - Черно море

Спартак (Варна) смачка дубъла на Лудогорец и доближи първото място

Спартак (Варна) спечели заслужено домакинския си мач срещу Лудогорец II с 4:0 в двубой от 16-ия кръг на Втора лига. Двата отбора започнаха срещата доста предпазливо, като в състава на домакините Йохан Н'Зи за първи път влезе в ролята на офанзивен полузащитник на мястото на Даниел Начев. Именно той бе човекът, който най-често играеше с топката от тима на Спартак.

През първото полувреме действията се развиваха без опасности. В 43-ата минута Йохан Н'Зи се пребори за една топка в средата, напредна и пусна силен извеждащ пас по земя към връхлитащия отдясно в наказателното поле на гостите Наско Зехиров, чийто страховит удар не остави шанс за вратаря на гостите Пламен Пепеляшев. В 57-ата минута Мехмед Сабри бе изведен с хубав пас зад защитата и бе спънат от Бранимир Костадинов пред границата на наказателното поле. Съдията Димитър Димитров му показа директен червен картон, тъй като бе последен в отбраната на разградчани и така гостите останаха с човек по-малко. Три минути по-късно Зехиров отправи силен удар, вратарят Пепеляшев спаси, Виктор Митев при добавката уцели гредата, а притичалия Ахмед Ахмедов отбеляза на празна врата за 2:0.

В 70-ата минута Румен Руменов със страхотен удар отбеляза третия гол след многоходова комбинация. В 75-ата вратарят Георги Георгиев показа рефлекс при удар на Цветослав Петров след пряк свободен удар. В 90-ата минута Зехиров отбеляза четвърти гол с глава след центриране отдясно на Сабри. Към края на срещата в тима от Спартак под аплодисментите се появи и Божидар Васев, който лекуваше дълго време контузия .