Спартак (Варна) отстрани Крумовград за Купата на България

Спартак (Варна) спечели с 1:0 срещу Крумовград и заслужено продължава напред в турнира Sesame Купа на България. По-чистите положения бяха за домакините.

Мачът започна в спокойно темпо, а в 14-ата минута Алекс Колев се озова на удобна позиция след центриране отляво, но ударът му излезе в аут. В средата на първото полувреме Йохан Н'Зи се засуети и не успя да отправи изстрел от лявата зона на малкото наказателно поле.

Купата на България продължи с три мача

В началото на втората част удар на Божидар Кацаров мина на сантиметри от лявата греда на Спартак. В 61-ата минута Ахмедов гардира топката и изведе хитро зад отбраната на гостите Сабри, който преодоля вратаря Георгиев, но изстрелът му не намери целта.

В 73-ата минута домакините поведоха. Мехмед Сабри проби по дясното крило, центрира остро, а топката се отклони в Раян Сенхаджи и влезе във вратата. До края крумовградчани се опитаха да изравнят, но "соколите" се бранеха отлично и на свой ред организираха няколко добри контраатаки чрез Ромеш Ивей.

Автор: Пламен Трендафилов

Снимки: Startphoto