Партизан отново дръпна с 6 точки пред Звезда

Водачът в сръбската Суперлига Партизан записа 12-а поредна победа и отново се откъсна на 6 точки пред шампиона Цървена звезда. Срещу традиционно неудобния съперник "гробарите" се наложиха с 1:0 благодарение на попадение на Ксандер Северина още във 2-ата минута. Отборът на Игор Дуляй допусна доста положения пред вратата си и трябваше до последно да трепери.

След точно 97 секунди игра Северина се възползва от пас на Александър Филипович и с хубав диагонален шут прати топката в мрежата на домакините. Вратарят на Партизан Александър Йованович се прояви с няколко важни намеси, запазили преднината на неговия тим. През второто полувреме "черно-белите" бяха под сериозна обсада, но все пак издържаха и продължиха победната си серия.

След мача се стигна до грозен инцидент между хора от двата щаба. Всичко започна от провокация на резервния страж на Партизан Неманя Стеванович, който подразни пейката на домакините. Настана суматоха в центъра на терена, но всичко се размина без сериозни последици.

Раднички (Крагуевац) се отдалечи от дъното на класирането след успех с 3:1 при гостуването на Спартак (Суботица). В другите мачове днес Младост (Лучани) надви Явор (Иваница) с 1:0, а Нови Белград разгроми с 4:0 като гост Напредак (Крушевац). И четирите гола вкара Лука Лукович.

Снимки: starsport.rs

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!