Монца продължи трудната серия на Верона

Монца постигна победа с 3:1 в гостуването си на Верона в мач от 11-ия кръг на Серия А. Лоренц Коломбо (41’, 73’) на два пъти и Лука Калдирола (84’) бяха точни за възпитаниците на Рафаеле Паладино, а Майкъл Фолоруншо (86’) отбеляза почетното попадение за домакините.

Гостите започнаха отлично сблъсъка и още в първите десетина минути пропуснаха две хубави положения за попадение. Малко след изминаването на половин час игра Ондрей Дуда с отличен рейд между няколко защитници си осигури добра позиция за изстрел, но кълбото премина над врата. Още в ответната атака пък гостите имаха претенции за дузпа след съприкосновение, но съдията даде знак играта да продължи. Възпитаниците на Марко Барони продължиха да са по-опасния тим на терена. В 38-ата минута те направиха сериозен пропуск чрез Андреа Колпани. Именно той малко след това разигра с Коломбо, който реализира за 0:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Двата отбора си размениха по един сериозен пропуск в началото на второто полувреме. Така се стигна до последните двайсетина минути на двубоя. В 73-ата минута отново Коломбо се измъкна отлично от няколко съперници и стреля добре от границата на пеналта за 0:2. Гостите сложиха точка на спора с ново попадение в 84-ата минута, когато Йоргос Кириякопулос центрира от корнер и Лука Калдирола се разписа с глава, след като надскочи бранителите. Домакините от Верона успяха да стигнат до почетното попадение две минути по-късно, когато Сирил Нгонге и Микаел Форолуншо, а вторият отбеляза за 1:3.

С тази победа Монца има само една загуба в последните си пет двубоя и е на осмо място с 16 точки. Верона пък е в серия от четири поредни поражения и само с 8 пункта заема мястото точно над опасната зона.