Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Севиля игра половин час с човек повече, но стигна само до четвърто поредно реми

Селта и Севиля завършиха 1:1 на "Мунисипал де Балайдос" в двубой от 12-ия кръг на Ла Лига. Така домакините остават в зоната на изпадащите, след като имат само една победа, а андалусийци записаха четвърто поредно равенство.

Селта създаде по-добрите ситуации през първата част. Удар на Ларсен в 13-ата минута профуча над напречната греда, а 22-рата Карл Старфелт откри резултата, след като засече с глава центриране от свободен удар на Яго Аспас. След като получи попадение, Севиля започна да играе по-добре и завърши полувремето с надмощие, но Гуаита се справи отлично с удари на Окампос и Гудел.

В началото на втората част Ларсен пропусна добър шанс да удвои преднината на домакините. Това бе важно, защото в 65-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Ренато Тапия бе изгонен заради втори жълт картон. Севиля успя да използва предимството си и в 84-тата минута изравни резултата след гол на Юсеф Ен-Несири, който се възползва от грешно изчистване на Мингеса след центриране на Навас.

В добавеното време ВАР се намеси, за да бъде отменена дузпа, отсъдена в полза на домакините.

Снимки: Imago