Айнтрахт разби Унион като гост, ужасяващата серия на берлинчани не спира

Айнтрахт (Франкфурт) разби като гост Унион в Берлин с 3:0 и разклати още повече стола на наставника на домакините Урс Фишер. Головете за “франките” отбелязаха Омар Мармуш (2’, 14’) и Начо Фери (82’). С поредната си загуба участникът в Шампионската лига Унион записа осмо поредно поражение в Бундеслигата и дванадесето във всички турнири. Въпреки ужасяващата си серия тимът бе подкрепян безрезервно от феновете на “Старото лесничейство”.

Айнтрахт откри резултата още в 2-рата минута. След центриране от пряк свободен удар защитата на Унион не се намеси добре, а топката попадна в Омар Мармуш, който с премерен удар с десния крак намери мрежата на Фредерик Рьонов - 0:1. Домакините все още не се бяха отърсили от шока, когато получиха нов гол. След добра атака на Айнтрахт отдясно Уго Ларсон навлезе и пусна успореден на вратата пас, а Мармуш с лекота отбеляза второто си попадение в мача в 14-ата минута. Шест минути по-късно Унион можеше да се върне в мача, когато след центриране на Кристофер Тримел Давид Датро Фофана с глава уцели напречната греда на Айнтрахт.

Отново котдивоарецът бе най-близо да се разпише за Унион през втората част, когато в 58-ата минута стреля опасно, но Кевин Трап майсторския успя да избие в корнер. Десетина минути по-късно пък берлинчани пропуснаха нов шанс. Айса Лайдуни центрира и Кевин Беренс стреля с глава, но бе неточен. Всякаква интрига приключи в 82-рата минута.  Двете резерви Начо Фери и Марио Гьотце направиха двойно подаване, в резултар на което испанецът остана очи в очи с Рьонов и направи 0:3. Четири минути по-късно пък Фофана се разписа, но голът му бе отменен заради игра с ръка.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

По този начин Айнтрахт записа трети успех в последните си 4 мача и заема 7-о място в класирането. С поредната си загуба Унион (Берлин) пък остава на 16-а позиция с едва 6 точки.

Снимки: Imago