Божидар Краев бележи за Уелингтън

Божидар Краев блесна с важен гол при победата на своя Уелингтън Финикс с 5:2 у дома срещу Бризбейн Роар. Срещата беше от 3-тия кръг на А-лигата. Българският нападател започна като титуляр за домакините и остана на терена до 79-ата минута, когато беше заменен от Сам Сътън. Гостите поведоха в резултата още в 1-вата минута с гол на Флорин Беренгер. В 24-ата минута Тим Пейн направи 1:1 а в 32-рата по-късно Оскар Завада направи обрат за новозеландците. Бризбейн изравни в началото на второто полувреме чрез Никола Милеушнич.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Пет минути след това Краев отново изведе Уелингтън Финикс напред в резултата, разписвайки се във втори пореден мач. В 63-ата минута Завада вкара за 4:2, а в продължението на мача полякът оформи своя хеттрик и крайния резултат. Успехът изкачи Уелинтън Финикс на върха във временното класирнае със 7 точки, докато Бризбейн е шести с 4 точки.