Спортинг бие за Купата на лигата

Спортинг (Лисабон) се наложи с 4:2 над Фарензе в среща от първия кръг в груповата фаза на турнира за Купата на лигата в Португалия. С хеттрик за "лъвовете" блесна шведският нападател Виктор Гьокереш.

Гьокереш откри резултата в 24-ата минута след хубаво подаване на Тринкао. Малко по-късно Тринкао беше изблъскан в наказателното поле и Спортинг получи дузпа, реализирана от Гьокереш. В началото на второто полувреме Матеуш върна едно попадение, но Нуно Сантош се разписа за 3:1 след грешка на вратаря Силва Вельо. Гьокереш оформи хеттрика си в 63-ата минута, а Виктор Гонсалвеш вкара втори гол за Фарензе в 79-ата.

Спортинг оглави класирането в групата с 3 точки, колкото има и Фарензе, но от два мача. На дъното без точки до момента е Тондела.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В следващия кръг на 23 декември Спортинг ще гостува на Тондела.