Ветеран избухна с хеттрик за Виляреал

Виляреал се класира за 1/32-финалите в турнира за Купата на краля след разгромна победа с 5:0 над нискоразредния Чиклана. С основна заслуга за изразителния успех беше халфът Ману Тригерос, който наниза хеттрик. Другите попадения за гостите отбелязаха Хорхе Паскуал и Алекс Баена.

32-годишният Тригерос има само 3 мача от началото на сезона в Ла Лига, но днес получи шанс от старши треньора Пачета. Той откри резултата в 19-ата минута, а до почивката се разписа още веднъж. Капитанът на Виляреал оформи хеттрика си от дузпа в 72-ата минута.

Напред продължава и Гранада. Тимът от Андалусия нямаше проблеми при визитата си на Ароса и спечели с 3:0. Първото попадение реализира Хосе Кайехон в 19-ата минута, а в края на мача Шон Вайсман и Фамара Диедиу довършиха домакините.

За Гранада това беше първа победа от 9 мача във всички турнири.