Сари призова за още търпение към Имобиле

Старши треньорът на Лацио Маурицио Сари призова за повече търпение по отношение на Чиро Имобиле, след като нападателят се възстанови от контузия. Именно голмайсторът донесе победата на Лацио с 1:0 при домакинството на Фиорентина, отбелязвайки от дузпа в петата минута на добавеното време. Той влезе като резерва в 77-ата минута на мястото на аржентинеца Валентин Кастейянос.

"Беше труден мач, което беше лесно да се прогнозира. Фиорентина се справи малко по-добре от нас през първото полувреме, но ние заслужихме победата с много силно представяне през втората част, когато създадохме три или четири отлични възможности. Заслужавахме да победим. Казах още преди мача, че чакаме Чиро и никой не се съмнява в него. Кастейянос се представя добре в момента и беше правилно да го използваме, докато за Имобиле е важно да натрупа редовен тренировъчен ритъм. В последните две занимания изглеждаше по-добре. Надявам се да успее да го прави постоянно и скоро да се завърне на 100 процента. Пропуснахме доста възможности през първото полувреме и направихме задачата на Фиорентина по-лека с това, че не движехме добре топката", коментира Сари пред “Скай Спорт”.

Снимки: Imago