Хебър пречупи ЦСКА в дербито на НВЛ след 26 точки на Розалин Пенчев

Вицешампионите от Хебър (Пазарджик) записаха втора поредна победа от началото на сезона в първенството в Efbet Супер Волей. Момчетата на Алберто Джулиани пречупиха и надиграха у дома ЦСКА с 3:0 (29:27, 25:16, 25:23) в голямото дерби от 2-ия кръг на шампионата, играно тази вечер в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Така "тигрите" излязоха начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки и по-добро геймово съотношение от втория Левски. ЦСКА пък е 7-и с 1 победа, 1 загуба и 3 точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В следващия 3-и кръг Хебър ще гостува на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато "червените" са домакини на Черно море (Варна). И двете срещи са в петък (3 ноември) съответно от 18,00 и 18,30 часа.

Началото на първия гейм беше напълно равностойно до 3:3, след което Хебър поведе с 6:3 след контра през центъра на Илия Петков, техническо отиграване на Якопо Масари и пусната топка на разпределителя Микеле Баранович. Последваха силна атака и блокада на кубинския посрещач на ЦСКА Хорхе Гарсия и 6:5. Домакините веднага си върнаха преднината при 8:5 след успешни атаки на Масари и Розалин Пенчев. "Червените" успяха да стигнат до равенство при 9:9 след атаки на Гарсия и Симеон Александров и аут на Джулио Саби. Играта продължи точка за точка до 11:11, след което ЦСКА излезе напред в резултата с 12:11 след контра блок-аут на сръбския диагонал Страхиня Бързакович. Това пък накара наставникът на Хебър Алберто Джулиани да вземе тайм-аут. Въпреки това последва контра на Хорхе Гарсия и 13:11 за гостите. Хебър стигна до 14:14 след нова атака на Розалин Пенчев и отлична блокада на Якопо Масари. ЦСКА отново поведе при 17:15 след две успешни атаки през центъра на Иван Михал. Поредна атака на Розалин Пенчев и ас на Джулио Саби и 17:17. Равенството се запази до 21:21, след което последва силен ас на Розалин Пенчев - 22:21 и прекъсване за Сашо Попов и ЦСКА. Контра от втора линия на Пенчев - 23:21 и втори тайм-аут за "червените". "Армейците" успяха да спасят два геймбола и да изравнят за 24:24 след атака на Бързакович и страхотен блок на разпределителя Владимир Станков. Двата тима продължиха да се борят за всяка топка и точка до 27:27, но в крайна сметка вицешампионите от Хебър измъкнаха гейма с 29:27 след две грешки на Владимир Станков от ЦСКА.

Втората част тръгна по-добре за Хебър, които бързо дръпнаха с 4:1 след атака през центъра и отлична блокада на Илия Петков и грешка на Хорхе Гарсия от ЦСКА. Това принуди Сашо Попов да вземе прекъсване за "червените". Въпреки това, разликата нарасна до 7:2 след нова атака на Илия Петков и контра от втора линия на Розалин Пенчев. Преднината на "тигрите" продължи да расте до 10:4 след успешен блок на Виктор Йосифов, което накара Сашо Попов да поиска втори тайм-аут за ЦСКА. Независимо от това, последва силен ас на Джулио Саби и 11:4. Резултатът стана 14:6 след силна контра на Саби. Предимството на Хебър нарастна до 17:8 след бомбен ас на Розалин Пенчев. "Червените" намалиха изоставането си до 12:18 след сгрешен сервис на Илия Петков от домакините последван от ас на Симеон Александров и силна контра на Страхиня Бързакович. Все пак, Хебър запази преднината си до 21:13 след страхотна двойна блокада на Виктор Йосифов и Розалин Пенчев, след което без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:16 след нов мощен ас на Розалин Пенчев.

Третият гейм стартира напълно равностойно до 7:7, след което ЦСКА дръпна с 9:7 след грешки в атака на Виктор Йосифов и Джулио Саби от домакините. Играта продължи точка за точка до 12:10, след което Хебър стигна до 12:12 след нови две поредни атаки на Розалин Пенчев. За пореден път двата тима продължиха равностойно до 15:15, след което "червените" поведоха със 17:15 след отлична блокада на Страхиня Бързакович и ас на разпределителя Делчо Раев. Това накара треньорът на домакините Алберто Джулиани да поиска прекъсване. "Тигрите" съумяха да изравнят при 21:21 след грешка от сервис на Хорхе Гарсия от гостите и пореден мощен ас на Розалин Пенчев. Нова директна точка от начален удар за Пенчев - 22:21 и тайм-аут за Сашо Попов и ЦСКА. Независимо от това, последва бърза контра през центъра на Илия Петков и 23:21. Хебър успя да запази преднината си и спечели гейма с 25:23 след контра атака-пайп на Розалин Пенчев, а с това и мача с 3:0.

Страхотен мач за Хебър изигра Розалин Пенчев, който бе над всички и заби фантастичните 26 точки (5 аса!, 1 блок, 65% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) за победата и напълно заслужено бе обявен за MVP на мача. Джулио Саби добави още 14 точки (1 блок, 2 аса и 58% ефективност в атака) за успеха.

За тима на ЦСКА единственият с двуцифров актив беше Страхиня Бързакович с 13 точки (1 блок и 52% ефективност в атака). Хорхе Гарсия се отчете с 8, а Иван Михал и Симеон Александров завършиха с по 6 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЦСКА 3:0 (29:27, 25:16, 25:23)

ХЕБЪР:Микеле Баранович 1, Джулио Саби 14, Якопо Масари 5, Розалин Пенчев 26, Виктор Йосифов 5, Илия Петков 8 - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Вълчев, Добромир Димитров, Християн Димитров 1, Петър Каракашев-либеро)

Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ

ЦСКА: Владимир Станков 1, Страхиня Бързакович 13, Хорхе Гарсия 8, Симеон Александров 6, Тодор Костов 4, Иван Михал 6 - Мартин Божилов-либеро (Стойко Ненчев, Делчо Раев 1, Валентин Пейчев, Ивайло Стефанов)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Снимки: Startphoto