Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Ново шоу на Митрович и нова победа за Ал-Хилал

Александър Митрович отново бе над всички и имаше основна роля за успеха на своя Ал-Хилал над Мумбай Сити. Двубоят бе от Шампионската лига на Азия, а саудитите разбиха своя съперник с 6:0, като сърбинът се отчете с хеттрик и асистенция.

Митрович се разписа в 5-ата, 67-ата и 80-ата минута, като асистира и за петия гол в мача, дело на Мохамед Ал Бурайк в 82-рата минута. Четвъртото попадение пък бе на сметката на Сергей Милинкович-Савич в 75-ата минута, а в 94-тата минута се разписа и Абдулелах Ал Малки.

С тази победа Ал-Хилал вече има 7 точки и е на върха в група "D", като е с равен актив с втория Навбахор Наманган. Мумбай Сити е на последната позиция с нулев актив.

В друг мач от Шампионската лига по-рано през деня Ал-Итихад надделя трудно с 1:0 над Ал Кува. В отсъствието на голямата звезда Карим Бензема, автор на победния гол бе Абдерразах Хамдалах в 94-ата минута след асистенция на Н'Голо Канте.

С този успех Ал-Итихад е лидер в група "С" с 6 точки, докато Ал Кува е на 3-тото място с 4.