Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:1

Септември (София) стигна до важен успех над Добруджа

Септември (София) победи с 2:0 у дома Добруджа в последен двубой от 14-ия кръг на Втора лига. Двата тима показаха нелоша игра, но столичани бяха тези, които се възползваха максимално от своите ситуации. В герой за Септември се превърна Димитър Костадинов, който реализира и двете попадения. С тази победа домакините отново се откъснаха с 4 точки на върха и записаха десетата си победа от старта на кампанията. Това бе дебют за новия наставник на столичани Иван Гешев.

Мачът започна динамично за гостите, които натиснаха в началните минути. До по-опасна ситуация обаче не се стигна.

В 14-ата минута обаче домакините можеха да открият резултата. Хубав пас от дълбочина намери Димитър Костадинов, който овладя на гърди и остана очи в очи срещу Аргилашки. Опитният страж на Добруджа обаче скъси дистанцията и блокира удара на бившия нападател на Левски.

17 Септември (София) 2:0 Добруджа

След няколко минути на затишие Асен Георгиев опита удара си от дистанция в 27-ата, но Аргилашки отново показа рефлекс и изби.

В 33-ата минута обаче домакините откриха резултата. Здравко Димитров центрира от ъглов удар, Асен Георгиев свали с глава към Димитър Костадинов, който от близка дистанция заби топката в мрежата на тима от Добрич - 1:0.

Това се оказа и последното по-интересно положения за първата част. Така домакините се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Добруджа потърси изравнително попадение в началните минути на втората част, но натискът им не доведе до желания резултат, тъй като не се създаде опасна ситуация. В 55-ата минута обаче Септември можеше да направи 2:0, но Димитър Костадинов изпусна от удобна позиция след центриране от Здравко Димитров.

В 64-ата минута Септември сякаш сложи точка на спора. Здравко Димитров пусна подаване към Костадинов, който имаше много свободно пространство пред себе си и е възползва максимално добре от това. Нападателят остана очи в очи с Аргилашки и с хубав удар реализира второ попадение.

До края на срещата Добруджа прехвърли играта в полето на домакините, но така и не се създаде нещо опасно. Така "жълто-зелените" се прибират към Добрич с празни ръце.

Както вече стана ясно Септември е първи с 32 точки, на 4 пред втория Монтана. Добруджа е пети с 22 пункта.

СЕПТЕМВРИ 2:0 ДОБРУДЖА

1:0 Димитър Костадинов (33)
2:0 Димитър Костадинов (64)

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 24. Борислав Маринов, 15. Георги Динков, 10. Димитър Костадинов, 22. Здравко Димитров, 9. Ивайло Михайлов, 13. Йордан Йорданов, 11. Мартин Ачков, 8. Захари Атанасов, 18. Кубрат Йонашчъ;

Добруджа: 1. Георги Аргилашки, 28. Здравко Серафимов, 3. Димитър Пиргов, 4. Борис Иванов, 5. Ивайло Минчев, 68. Андриан Димитров, 77. Янчо Андреев, 8. Милен Гамаков, 15. Шериф Осман, 10. Славчо Шоколаров, 12. Емануил Манев.