Инфарктен успех за Хебър срещу Славия след пребита дузпа в добавеното време

Хебър стигна до инфарктен успех срещу Славия с 1:0 в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. Георги Вълчев (90+7) беше точен за домакините от дузпа. Малко преди това той пропусна от бялата точка. Ударът му беше париран от появилия се от резервната скамейка специално за изпълнението Георги Петков. Изпълнението на 11-метровия наказателен удар беше пребито след намесата на ВАР заради излизане на Петков от голлинията му Срещата бе ръководена от Станислав Тодоров, за когото този мач бе последен в елита.

В 4-ата минута "белите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар, при който Иван Минчев шутира над гредата. Хебър отговори със слаб шут покрай лявата греда на Олексий Збун. В 18-ата минута двете агитки на Хебър и Славия започнаха заедно да скандират срещу БФС с викове "Оставка".

В 30-ата минута Хебър организира страхотна атака, при която Ангел Бастунов центрира към линията на малкото наказателно. Там Стилиян Тисовски беше оставен напълно свободен, но не успя да натисне топката и я прати над вратата. Две минути по-късно Галин Иванов получи много совободно пространство пред себе си и го използва. Халфът шутира от далечна дистанция. Ударът беше много плътен, но попадна право в обсега на вратаря на домакините.

В 35-ата минута Хебър направи заучено изпълнение на корнер. Топката беше извадена извън наказателното поле, откъдето Роберт Мазан центрира, а Мартин Михайлов засече с крак. Ударът не бе достатъчно силен, за да затрудни Николай Кръстев.

В 52-рата минута Атанас Кабов стреля, а с голяма доза късмет Стефан Цонков можеше да се превърне в голмайстор. Топката се отби в крака му и смени посоката на своето движение, което можеше да излъже вратаря. В крайна сметка кълбото премина покрай гредата. Пет минути по-късно Галин Иванов се обърна към вратата на Хебър, залъга, че ще стреля с левия си крак, но прибра топката. Последва шут с десния край, който прелетя над напречната греда.

В 67-ата минута защитата на домакините не успя да изчисти добре топката, която се озова в Ерол Дост. Халфът отправи удар от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата. В 82-рата минута Славия бе много близо до гола. Центриране в наказателното поле не бе посрещнато по най-добрия начин от защитата на Хебър. На втора греда Мартин Сораков атакува кълбото, но стражът Матвей Игонен затвори ъгъла си и блокира удара.

В последната минута на редовното време Славия можеше да зашлеви звучен шамар на Хебър. Центриране на Галин Иванов от аутлинията намери Роберто Райчев на чиста голова позиция. Резервата на "белите" стреля с глава, но Игонен показа котешки рефлекс и парира в корнер. От последвалия ъглов удар Емил Мартинов имаше възможност да шутира, но и този път вратарят на Хебър се намеси безупречно.

Дълбоко в добавеното време Хебър получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Виктор Генев след шут на Стефан Цонков от движение. Белите нямаха претенции, защото дузпата бе явна. Веднага от скамейката на Славия реагираха и включиха в игра ветерана Георги Петков. Той замени Николай Кръстев под рамката.

Петков допълнително изнерви домакинската публика с бавното си влизане в игра. Зад топката застана капитанът на Хебър Георги Вълчев, чийто удар беше спасен от Георги Петков с вещина. Само че изпълнението на Вълчев трябваше да бъде пребито заради излизане от голлинията на Петков преди шута на Вълчев. Така ВАР даде възможност на Георги Вълчев отново да изпълни дузпата, като този път той беше точен, въпреки че Петков отново хвана ъгъла му. Така Хебър се поздрави с важни три точки.

ХЕБЪР - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Георги Вълчев (90+6)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев (К), 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун, 17. Николас Пенев, 21. Марсел Канади;

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Сибири Кейта, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов.

Снимки: Startphoto