Дея разгроми Раковски в Севлиево

Отборът на Дея спорт започна с чиста победа на старта на ефбет Супер Волей. Волейболистите от Бургас победиха като гости завърналия се в елита Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:16, 25:21, 25:16) в мач от първи кръг на шампионата, който се игра пред 200 зрители в зала „Дан Колов“.

Бургазлии отново бяха водени от помощник треньора Андрей Николов, който е на пейката в отсъствието на старшията Франческо Кадеду.

От състава отсъстваше и централният блокировач Теодор Тодоров. Участие в мача не взе и другият опитен централен блокировач Николай Николов.

Домакините, водени от Стефан Ганчев, се опитаха да се противопоставят на свой терен, но това им се отдаде само частично.

В първата част имаше равенство само до 6:6, след което Дея отбеляза 3 последователни точки и поведе с 9:6 след единична блокада на Валентин Братоев. Гостите постепенно увеличиха аванса си до 16:9 след блокада на Закари Паланкай-Омошеби. Бургазлии спечелиха първата част с 25:16 след ас на Милослав Димов.

Домакините поведоха във втората част с 6:4 и 9:6 след два поредни аса на Дейвид Барутов. Грешен начален удар на Валентин Братоев и 12:8 за Раковски. Закари Паланкай-Омошеби изравни резултата при 15:15. Бразилецът Матеус Коста затвори втората част в полза на Дея с 215:21.

В третата част Дея поведе ударно с 9:2 след блокада на Закари Паланкай-Омошеби. Ас на Димитър Василев и 19:12. Атака на Димитър Василев донесе успеха на бургазлии в третата част с 25:16 и в мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен за Дея стана британският диагонал Закари Паланкай-Омошеби, който завърши с 16 точки (4 блока). Валентин Братоев добави 9 точки за успеха ( 1 ас, 1 блок).

За Раковски най-резултатен стана Калоян Вълчинов с 12 точки ( 1 ас).