Сенегал постигна минимална победа срещу Камерун в контрола

Националният отбор на Сенегал постигна успех над Камерун с 1:0 в контрола, играна в северния френски град Ланс.

Актуалният африкански шампион Сенегал и Камерун ще играят отново заедно в Група C на 19 януари в предстоящия турнир за Купата на африканските нации, който ще се състои в Кот д'Ивоар между 13 януари и 11 февруари 2024 г.

Звездата на саудитския клуб Ал-Насър Садио Мане вкара единствения гол в срещата в 35-ата минута от дузпа, след като капитанът на сенегалците Калиду Кулибали бе фаулиран в наказателното поле от камерунеца Умар Гонсалес. Сенегал можеше да направи разликата по-голяма през второто полувреме чрез Исмаила Сар, който направи пропуск сам срещу вратаря Андре Онана, и чрез Булае Диа, чийто удар срещна напречната греда. Камерунците имаха претенции за дузпа в добавеното време за игра в ръка на Кулибали в наказателното поле, но съдията не я отсъди.

Снимки: Imago