Онана със силно завръщане на вратата на Камерун

Футболистите на Камерун отбелязаха два гола през второто полувреме, за да победят Бурунди с 3:0 в Гаруа и да се класират за финалите на Купата на африканските нации през януари. Вратарят Андре Онана беляза завръщането си в отбора с редица ключови спасявания. Камерун трябваше да спечели мача, за да си осигури място на финалите. След успеха тимът завърша на първо място в група "С" с три отбора и също така гарантира, че Намибия се класира също за турнира, докато Бурунди отпада.

Брайън Мбемо се възползва от грешка на защитата, за да вкара попадение една минута след началото на второто полувреме, преди защитникът Кристофър Уу да направи 2:0 в 59-ата минута. Капитанът Венсан Абубакар отбеляза третия гол в края на добавеното време на двубоя.

Бурунди се нуждаеше само от равенство и въпреки поражението Онана трябваше да спасява удари на Бонфис-Кейлъб Бименямана и Саиди Нтибазонкиза. Онана се завърна в отбора след спор със селекционера Ригоберт Сонг по време на Световното първенство в Катар миналата година, което доведе до освобождаването му от лагера.

Така вече са ясни всичките 24 тима, които ще играят на финалите за Купата на африканските нации в Кот д'Ивоар от 13 януари до 11 февруари следващата година.