Уругвай измъкна ценна точка от Колумбия

Колумбия на два пъти повеждаше, но не успя да спечели домакинството си на Уругвай от квалификациите за Мондиал 2026. Отборът на Нестор Лоренцо трябваше да се примири с равенството 2:2, а в герой за гостите се превърна Дарвин Нунес. Нападателят на Ливърпул беше точен от дузпа в добавеното време и донесе точката на "урусите".

Колумбийците направиха силно първо полувреме и заслужено поведоха в 35-ата минута. Тогава Сантиаго Ариас прати топката в наказателното поле, а Хамес Родригес я овладя и с плътен удар не остави шансове на Сантиаго Меле. В самия край на полувремето стражът на Уругвай спаси опасен изстрел на Матеус Урибе

На почивката селекционерът на гостите Марсело Биелса направи двойна смяна, а един от появилите се играчи - Матиас Оливера, изравни още в 47-ата минута. Защитникът на Наполи се пласира най-добре в наказателното поле след центриране от корнер и отблизо прати топката в мрежата.

Само пет минути по-късно Колумбия отново поведе. В основата на гола беше Луис Диас, който отне топката до тъчлинията и подаде на Хамес Родригес. Звездата на колумбийците намери на добра позиция Урибе и той не сгреши. Домакините продължиха да атакуват и Луис Диас пропусна сам срещу вратаря, а веднъж и гредата спаси уругвайците.

В 87-ата минута вратарят на Колумбия Камило Варгас фаулира в наказателното поле противников футболист и съдията Пиеро Маса го изгони. Ситуацията беше преразгледана с ВАР и първоначалното решение на рефера остана - дузпа за Уругвай и червен картон за Варгас. Дарвин Нунес беше прецизен от бялата точка и лиши домакините от победата.

Колумбия има 5 точки и е без загуба след третия кръг от квалификациите, а Уругвай е с актив от 4 точки и вече мисли за сблъсъка с Бразилия на 18 октомври на легендарния "Сентенарио" в Монтевидео.

Снимки: Gettyimages