Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:1

Следващият противник на Григор го спря за титлата в Женева

Чилиецът Николас Джари ще бъде следващият противник на Григор Димитров на турнира от сериите “Мастърс 1000” на твърда настилка в Шанхай с награден фонд 8,8 милиона долара.

Българинът за втори път след 2019 година ще играе на четвъртфиналите в най-големия град в Китай, след като днес обърна фаворита за трофея Карлос Алкарас за победа с 5:7, 6:2, 6:4 след 2 часа и 9 минути здрава битка на централния корт в Шанхай. Джари от своя страна надигра аржентинеца Диего Шварцман с 6:3, 5:7, 6:3.

Брилянтен Григор Димитров обърна и подчини Карлос Алкарас за 1/4-финал в Шанхай

Следващият съперник на Димитров отново е играч, срещу когото той няма победа до момента. Срещу Алкарас Григор излезе на корта след три поредни загуби, а Джари води с 2-0 в преките двубои с единствения българин в световния тенис елит. През 2019 година чилиецът го отстрани на четвъртфиналите в Барселона с 2:6, 6:4, 7:6(2), а този сезон го победи на финала в Женева със 7:6(1), 6:1.

Двамата са много близо един до друг в световната ранглиста - Григор е под №19, а Джари заема 22-ата позиция, което е най-доброто класиране в кариерата му до момента.

27-годишният чилиец може да се похвали с три завоювани титли на сингъл в тура на АТР - в Бощад (Швеция) през 2019 година без да загуби сет по пътя към трофея и две през настоящия сезон - в Женева и в родния му град Сантяго, където на финала срази аржентинеца Томас Мартин Ечевери със 6:7(5), 7:6(5), 6:2. И трите му титли са на клей.