Майк Браун остана доволен от стрелбата на Везенков

Старши треньорът на Сакраменто Кингс Майк Браун е останал впечатлен от стрелбата на Александър Везенков, който вкара две тройки и бе най-резултатен за “кралете” с 12 точки за 11 минути при поражението от Торонто с 99:112 в предсезонен мач от НБА. Браун добави, че трябва отново да разгледа как най-полезният играч в Евролигата се е представил в защита.

Везенков открадна шоуто в неофициалния си дебют в НБА

“Саша стреля добре. Трябва отново да погледна как се справи в защита, но мога да кажа, че той стреля страхотно”, каза наставникът на Кингс след мача пред репортери.

Везенков се появи в игра в средата на третата четвърт, като бе на терена в 11 последователни минути, когато Сакраменто губеше с доста от своя съперник. Въпреки ситуацията бившият играч на Олимпиакос направи страхотно впечатление и заслужено спечели похвалите на фенове и анализатори.

Най-добрите моменти от впечатляващия дебют на Везенков

Следващият мач на Везенков и Сакраменто от предсезонната подготовка ще се проведе в четвъртък от 5:00 часа българско време - срещу ЛА Лейкърс в Анахайм.

Снимки: Gettyimages