Боруна си тръгна с точките от Велико Търново

Боруна (Царева ливада) победи Етър II с 3:2 във Велико Търново. Срещата е от деветия кръг на Северозападната Трета лига. Стана двуостър мач с възможности за голове и пред двете врати. Димитър Колев откри за домакините в средата на първото полувреме. Васил Андреев изравни в 48-ата минута след пробив и пас на Любомир Вачев.

Последният направи обрата в 59-ата минута след самостоятелен рейд. Калоян Калчев изравни в 80-ата минута. В 89-ата Станислав Иванов от гостите беше отстранен с червен картон. Секунди по-късно съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Мартин Ширтев и Александър Скорчев донесе трите точки за Боруна.

„Пропиляхме шансовете си да решим мача в наша още през първото полувреме. Радостоян Димитров, Калоян Ненчев и Атанас Атанасов не вкараха от чисти позиции“, коментира пред Sportal.bg Стефан Ангелов, треньор на Етър II.