Индзаги: Бесни сме, трудно е да приемем това равенство

Наставникът на Интер Симоне Индзаги разкритикува своя отбор за изпуснатата победа в днешния двубой с Болоня на „Джузепе Меаца“. „Нерадзурите“ бързо поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване и в крайна сметка мачът завърши при резултат 2:2.

Интер допусна нова домакинска издънка, въпреки че водеше с два гола

„Естествено, че съм бесен, както и всички останали в съблекалнята. За втори път повеждаме и не печелим, като предишния път загубихме от Сасуоло. Днес направихме грешки и бяхме разсеяни, което е недопустимо. Можехме да вкараме още голове както през първото полувреме, така и през втората част след изравнителното попадение, защото това беше монолог на Интер. За съжаление, тази разсеяност ни струва скъпо въпреки много доброто ни представяне. Предвид това, че водехме с 2:0 и свършихме доста работа, трудно е да приемем равенството. Трябва да продължим да работим и да се подобряваме още повече. Мисля, че имахме проблем с концентрацията. Докато водехме с 2:0, не биваше да допускаме грешката Болоня да се върне в мача чрез дузпа. Що се отнася до изравнителния гол, можехме да изчистим топката преди това и да се бяхме позиционирали по-добре.

Ще анализираме всичко това, щом момчетата се върнат след паузата заради националните отбори, тъй като това са точки, които изпуснахме. Вече сме натрупали голям опит и трябва да знаем, че всеки мач е труден. Също така не бива да позволяваме на противника да се връща в мача при преднина от 2:0. Ако опонентът се върне в срещата, това трябва да е заради невероятен гол, а не заради наши собствени грешки. Вината за първия допуснат гол не е само на Лаутаро Мартинес. Другите също трябваше да покрият по-добре своите зони при корнера. Мачът на Милан? Настроението ни трябва да се влияе от нашия двубой, а не от чуждите мачове. Ние контролираме съдбата ни и трябва да се фокусираме само върху нас самите“, коментира Индзаги след срещата.

Снимки: Imago