Скот Мактоминей отърва Ман Юнайтед с голове в добавеното време и спаси главата на Тен Хаг

Манчестър Юнайтед изтръгна впечатляващ най-вече по начина, по който бе постигнат, обрат и спечели с 2:1 срещу Брентфорд в мач от осмия кръг на Премиър лийг. Скот Мактоминей (90’, 90’) вкара два гола в добавеното време, за да обърне негативния резултат, който бе дошъл след попадение на Матиас Йенсен (26’). “Червените дяволи” за пореден път изиграха доста странен двубой, в който започнаха по-добре, но допуснаха нелеп гол след няколко грешки на техни футболисти, след което отново се опитваха да наложат натиск, но не успяваха да създават сериозни опасности.

Двата тима започнаха с идеята да играят директен футбол и да се атакуват, но в първите минути допускаха грешки. Домакините също за пореден път демонстрираха несигурност в своето разиграване. Аарън Хики на два пъти след корнер стреля неточно по посока вратата на Онана. След петнайстата минута домакините постепенно наложиха сериозен натиск около наказателното поле на “пчеличките”. В тези минути със стабилната си игра в отбрана впечатление правеше Итън Пинкок.

Така се стигна до станалата почти стандартна ситуация за домакините през този сезон в 27-ата минута, когато първо неточен шпагат на Каземиро в центъра на терена даде възможност на Брентфорд да прати топката в наказателното поле, там Виктор Линдельоф не се намеси добре и изчисти в краката на противник, а накрая доста слабия удар на Матиас Йенсен премина почти безпрепятствено през ръцете на Онана, за да влети в мрежата му за 0:1. Това бе първи точен изстрел за “пчеличките”.

Първата малко по-добра възможност за Манчестър Юнайтед дойде десет минути след това, когато Маркъс Рашфорд успя да получи в пеналта успя да си освободи позиция след рикошет и стреля в близкия ъгъл на Стракоша, но албанският страж спаси. Малко след това Браян Мбемо също успя да си извоюва добра ситуация и стреля много опасно покрей дясната греда на домакините.

В последните минути на първата част домакините отново опитаха да задържат топката в противниковата половина, но търпеливите им отигравания не водеха до нещо по-сериозно. На почивката Каземиро бе заменен от Кристиан Ериксен. Друга промяна бе преместването на Бруно Фернандеш, който отново застана зад гърба на Хьойлунд, а Мейсън Маунт се премести на десния фланг.

В 53-ата минута Ериксен стреля от около 25 метра, но дебютиращият в този двубой Томас Стракоша спаси. Гостите на свой ред имаха нова добра възможност за попадение след дълъг корнер в наказателното поле, където последователно двама играчи на Брентфорд играха с топката, за да се насочи тя към голлинията, където последна преграда се оказа Диого Далот.

Малко след изминаването на час игра Ерик тен Хаг опита отново да промени нещо в своя тим и замени играещите по фланговете Маркъс Рашфорд и Мейсън Маунт, а на терена се появиха Антони и Алехандро Гарначо. Десет минути по-късно Бруно Фернандеш стреля силно, но отново не особено опасно за Стракоша, който спаси. По това време домакините очевидно поеха по големи рискова и Виктор Линдельоф напусна терена, като бе заменен от Антони Марсиал. В 75-ата минута Амрабат изведе в добра позиция Гарначо, но аржентинецът не уцели вратата. Малко след това френският нападател имаше и претенции за дузпа, които не бяха уважени от рефера Андрю Мадли.

След 80-ата минута гостите от Брентфорд се възползваха от неразбирателство в отбраната на “червените дяволи” и на два пъти Онана трабяваше да спасява опасни удари по посока на своята врата. Футболистите на Манчестър Юнайтед успяха все пак да вкарат попадение в последната минута на редовното време, когато първо Бруно Фернандеш силно изпълни фал, след това отляво топката бе центрирана към Марсиал, който игра с топката, тя се отклони в крак на играч на “пчеличките” и влезе във вратата. Страничният съдия обаче посочи, че френското острие е бил в засада, която бе потвърдена от ВАР.

Футболистите на “червените дяволи” осъществиха пълен обрат само в рамките на няколко минути в добавеното време, като основен виновник за това бе появилият се малко преди това Скот Мактоминей. Шотландецът успя да вкара да промуши топката в мрежата на Стракоша след силен удар, който създаде суматоха в наказателното поле на гостите и по този начин изравни резултата.

Именно Мактоминей отбеляза и попадението за 2:1, което донесе пълният обрат за Манчестър Юнайтед секунди преди края, когато Бруно Фернандеш изпрати силно центриране, Магуайър с глава прати кълбото към шотландеца и той отново с глава я вкара за втори път зад стража на “пчеличките”, което сложи и точка на спора веднага след подновяването на играта.

По този начин домакините спечелиха едва втората си победа в последните пет двубоя и продължават да далеч от желанието на "Олд Трафорд" позиции. От своя страна Брентфорд няма нито един успех в същия брой срещи и те са едва 14-и.

Снимки: Gettyimages