Филип Кръстев с гол при разгром на Лос Анджелис

Филип Кръстев бе един от героите за своя тим Лос Анджелис ФК при успеха с 5:1 над Минесота Юнайтед в МЛС. Българинът се появи като смяна в 63-тата минута и само четири по-късно отбеляза последното попадение в мача. Това бе негов втори гол с екипа на американския отбор, след като преди това се разписа в дебюта си срещу Реал Солт Лейк за Купата на Лигите.

Гостите първи откриха резултата чрез Хасани Дотсън в 4-тата минута, но още до края на първото полувреме Лос Анджелис обърна нещата в своя полза с хеттрик на Денис Буанга в 6-ата, 36-ата и 45-ата минута.

Четвъртото попадение за домакините падна в 46-ата минута и всъщност бе автогол на Мигел Тапиас, а крайното 5:1 оформи Кръстев в 67-ата минута. Той пое топката в средата на терена, напредна до наказателното поле и хладнокръвно реализира.

С тази победа Лос Анджелис заема 3-тото място в Западната конференция с 48 точки. Минесота е на 12-тото място с 38 точки в актива си.