Лудогорец излъга Динамо (Минск) с късен гол в Младежката Шампионска лига

Лудогорец постигна ценен успех с 1:0 срещу Динамо (Минск) в първи двубой от Младежката Шампионска лига. Никола Тодоров отбеляза победния гол за в 87-ата минута.

Въпреки че беларусите бяха домакини в днешната среща, тя се проведе на клубната база на "орлите" в Разград и при закрити врата заради забрана на УЕФА. Мачът бе проследен на живо в Sportal.bg. Реваншът е в неделя (8 октомври) от 18:00 часа, отново на стадион "Гнездо на орли", но този път ще бъде отворен за зрители.

Началото на двубоя беше нервно, като футболистите на Динамо бяха малко по-активни, но така и не успяваха да затруднят противниковия страж.

Малко след като измина половин час игра от началото на мача Стоименов се отчете с две добри намеси. Първо вратарят на Лудогорец спаси удар по диагонала на Иван Орлов, след което се справи и с последвалия изстрел с глава на Соколовски.

В края на първото полувреме Константин Иванов отправи хубав удар, но стражът на беларусите изби топката в корнер.

След почивката двата отбора започнаха равностойно, а първата по-интересна ситуация се откри пред символичните домакини. Орлов отново пробва Стоименов, но и този път вратарят на разградчани внимаваше и се намеси.

3 минути преди края на редовното време Лудогорец откри резултата чрез Никола Тодоров, който се разписа с изстрел от границата на наказателното поле.

В оставащото време Динамо (Минск) имаше две добри възможност да изравни, но Златомир Стоименов направи страхотни спасявания.

Динамо (Минск) 0:1 ЛУДОГОРЕЦ

0:1 Никола Тодоров (87)

Стартови състави:

Динамо (Минск): 1. Шимакович, 18. Чернявски, 5 Опятеняк, 4. Дубатовка, 14. Казаков, 20. Кролик (К), 19. Дубовик, 6. Будко, 8. Соколовски, 11. Мелниченко, 10. Орлов;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Стоименов, 13. Караиванов, 5. Шишков, 4. Павлов, 2. Николов, 7. Георгиев, 16. Иванов (К), 3. Атанасов, 14. Маринов, 8. Димитров, 10. Кирев.

Снимки: Sportal.bg