Брага осъществи драматичен обрат от 2:0 срещу Унион в ШЛ

Спортинг Брага спечели драматична победа с 3:2 в гостуването си на Унион (Берлин) във втори мач от груповата фаза на Шампионската лига. Домакините изиграха силни първи 40 минути, като успяха и да вземат преднина от две попадения чрез Шералдо Бекер (30’, 37’). Гостите обаче нямаха намерение да се предават и чрез голове на Сику Ниакате (41’), Брума (51’) и Андре Кастро (90’) в крайна сметка се поздравиха с победата.

Възпитаниците на Урс Фишер започнаха отлично двубоя и успяха да отбележат попадение още в четвъртата минута. Шералдо Бекер бе изведен отдясно и центрира, а Робин Госенс отбеляза. Попадението обаче бе отменено след намеса на ВАР. Столичани получиха нова добра възможност в 19-ата минута, когато слабо подаване на играч на Брага в задни позиции попадна в Кевин Бееренс, той напредна добре, но бързо бе затворен и не успя да отправи изстрел.

Играчите на Унион продължиха да изглеждат много по-остри в предни позици и на няколко пъти успяваха да изведат футболисти зад гърба на отбраната на Брага, но до гол не се стигаше. Именно след поредната отлична контраатака все пак домакините излязоха напред в 30-ата минута, когато Шералдо Бекер напредна и мушна топката между краката на Матеус за 1:0.

Нещата за португалския представител се влошиха още повече в 36-ата минута, когато отново дълга топка от задни позиции бе чукната с глава от защитник на Брага, което само я превърна в отлично извеждащо подаване за дебнещия Бекер, който без затруднения се разписа за втори път.

Футболистите на Артур Жорже успяха бързо да се върнат в двубоя още в 41-ата минута след лошо изчистване след корнер Рикардо Орта стреля силно, Фредерик Рьонов не се намеси достатъчно добре и Сику Ниакате отблизо намали на 2:1. Те нанесоха нов удар и възстановиха равенството шест минути след началото на втората част, когато отново след заучено изпълнение на корнер топката бе пратена към Брума и той с прекрасен изстрел от голямо разстояние се разписа.

Играчите на Унион можеха отново да излязат напред двайсетина минути преди края на срещата, но отлично центриране в пеналта бе засечено от Кевин Бееренс право в тялото на вратаря Матеус. Малко след това и Шералдо Бекер бе изведен в наказателното поле, но от малък ъгъл стреля покрай вратата. Така се стигна до последните секунди на продължението в двубоя, когато едно разиграване между няколко играчи на Спортинг Брага пред наказателното поле, за да може в крайна сметка Андре Кастро с много силен изстрел да реализира за 2:3 и в крайна сметка да подпечата победата за своя тим.

По този начин Спортинг Брага грабна трите точки и се изравни по точков актив с лидерите в групата Наполи и Реал Мадрид, които излизат един срещу друг малко по-късно тази вечер.

Снимки: Gettyimages