Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Сосиедад си тръгна с победа от Залцбург и групата на Интер става интересна

Реал Сосиедад надви Ред Бул (Залцбург) с 2:0 като гост в среща от Шампионската лига, с което битката в група “D” започва да се завързва. Другите два тима тук са Интер и Бенфика. Това е първи успех за испанците в турнира от 20 години насам.

Баските вкараха головете си още през първото полувреме чрез Микел Оярсабал (7’) и Брайс Мендес (27’). В началото на втората част главният съдия първоначално отсъди дузпа за домакините, но след консултация с ВАР я отмени.

Така тимът от Ла Лига вече има 4 точки, след като на старта направи 1:1 с финалиста от миналия сезон. Представителят на Австрия пък беше надвил “орлите” насред Лисабон и се надяваше на нов успех, който да увеличи значително шансовете му за продължаване напред, но това не се случи.

Сосиедад изигра много силна първа част, като имаше и шанс сравнително рано да поведе след точен удар на Оярсабал с левия крак.

Залцбург пропусна да изравни само четири минути по-късно, когато Карим Конате излезе сам срещу вратаря, но стреля неубедително.

В 27-ата испанците удвоиха аванса си чрез Мендес, а три по-късно Оярсабал не успя от няколко метра да уцели топката при ситуация, при която беше сам срещу вратаря.

Малко след началото на второто полувреме реферът Бартош Франковски отсъди дузпа в полза на Залцбург за нарушение на вратаря Алекс Ремиро срещу Роко Шимич. Колегите му от ВАР обаче го привикаха да изгледа повторение на ситуацията, след което главният съдия промени решението си. Това се случи в 51-вата минута.

Реално австрийците не застрашиха сериозно преднината на Сосиедад, като чак в последните минути се стигна до две положения пред Ремиро

В следващия кръг в групата на 24 октомври баските гостуват на Бенфика, а Интер ще е домакин на Ред Бул.